В УжНУ стартував тренінг зі сталого розвитку
Заплановано три зустрічі й практичні домашні завдання, щоб усебічно розглянути тему сталого розвитку, підвищити обізнаність з нею професорсько-викладацького складу УжНУ
Кількість населення на планеті зростає в геометричній прогресії. Водночас ресурси Землі обмежені. Якщо протягом наступних десятиліть людство чинитиме такий же вплив на довкілля, як тепер, то наступні покоління не зможуть задовольняти власні потреби й стикатимуться з різними проблемами екологічного, економічного, соціального характеру тощо.
![Мирослава Лендьел](http://mediacenter.uzhnu.edu.ua/live/2025/02/img_1930-e1738862417531.jpeg)
Ужгородський університет активно підтримує ідею сталого розвитку і впроваджує ініціативи, що покликані наблизити досягнення поставлених цілей. Це під час відкриття тренінгу підкреслила проректорка УжНУ Мирослава Лендьел. «Інтерес до цієї теми зріс із початком повномасштабної війни. Адже коли стали говорити про відбудову країни після завершення чи ще під час війни, то експерти заговорили про відновлення міст за сучасними технологіями з дотриманням енергоефективності, екологічності й інших сучасних потреб. Водночас президент США Дональд Трамп підписав указ про вихід із Паризької кліматичної угоди, яка обмежує прибутки держав та бізнесу через зниження видобутку корисних копалин. Мені важливо переконатися, що я обираю й підтримую правильну сторону у цьому питанні», – зауважила проректорка.
![Ганна Мелеганич](http://mediacenter.uzhnu.edu.ua/live/2025/02/img_1925.jpeg)
Директорка Центру сталого розвитку УжНУ Ганна Мелеганич, яка й проводила тренінг, акцентувала: «Я займаюся темою сталого розвитку вже 15 років і є апологеткою, послідовницею цієї концепції. Сподіваюся знайти серед вас тих, кому буде цікаво співпрацювати в майбутньому. 10 років тому, коли після створення Центру сталого розвитку УжНУ я ініціювала першу зустріч на цю тему, прийшло 5 людей із 2 факультетів. Але ті люди активно розвивалися в цій темі протягом цього часу, і сьогодні нас тут кілька десятків. Це свідчить про те, що в людей росте інтерес, вони розуміють важливість визначених цілей сталого розвитку і прагнуть їх впровадити для кращого життя».
Присутні пройшли тест на екологічний слід.
Серед учасників – представники й представниці різних факультетів. Оскільки тренінг відбувається у форматі діалогу, де важливо почути думку кожного, є можливість дізнатися точки зору фахівців у різних галузях на ті чи ті проблеми. А отже, це допоможе університету знайти нові напрямки для діяльності для досягнення цілей сталого розвитку.
У межах тренінгу заплановано три зустрічі й практичні домашні завдання, щоб усебічно розглянути тему сталого розвитку, підвищити обізнаність з нею професорсько-викладацького складу УжНУ, а також розширити можливість упровадження цілей сталого розвитку через наш університет.
Медіацентр УжНУ