Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

В обласному краєзнавчому музеї відбувся науковий семінар до річниці створення ООН

Підготовка й участь у заході сприяли формуванню в студентів розуміння глобальних процесів сучасності

0 128
25 жовтня в Закарпатському обласному краєзнавчому музеї ім. Т. Легоцького відбувся науковий семінар «Історія та діяльність ООН: минуле і сьогодення». У заході взяли участь студенти IV курсу факультету історії та міжнародних відносин УжНУ спеціальності «Історія: середня освіта». Дату семінару обрали символічно – напередодні річниці створення ООН, яка була заснована 24 жовтня 1945 року.

В обласному краєзнавчому музеї відбувся науковий семінар до річниці створення ООНМодерував захід старший науковий співробітник відділу науково-освітньої роботи та промоції краєзнавчого музею Віктор Власюк. З вітальним словом до учасників звернулася директорка закладу Ольга Шумовська, яка наголосила на важливості ознайомлення студентів з діяльністю ООН і підкреслила цінність співпраці музейних і навчальних закладів.

До заходу долучилися викладачі УжНУ. Завідувач кафедри модерної історії України та зарубіжних країн, кандидат історичних наук, доцент Ігор Шніцер підкреслив важливість таких семінарів для формування свідомих громадян і майбутніх лідерів. Доктор історичних наук, професор кафедри міжнародних студій та суспільних наук Ігор Тодоров розкрив історичний шлях ООН як організації, що від самого початку мала місію запобігання глобальним конфліктам і захисту прав людини. Старший викладач кафедри модерної історії України та зарубіжних країн Юрій Ісак проаналізував переваги й недоліки ООН, наголосивши, що, попри критику, організація залишається важливим інструментом міжнародної співпраці й вирішення глобальних проблем.

З доповідями виступили й студенти:

Каріна Керечан та Руслана Суходольська розкрили історію створення ООН у контексті Другої світової війни;

Микола Маркович, Владислав Височанський та Мирослава Могорита проаналізували головні цілі та принципи діяльності організації;

Галина Катрій висвітлила роль ООН у підтримці миру та міжнародної безпеки в сучасному світі;

Віталія Мошкола та Іван Черепаня дослідили миротворчу діяльність ООН в Югославії;

Максим Кравченко, Станіслава Кузьма та Іван Яковчук представили історію створення та діяльність ЮНЕСКО;

Надія Роуканич, Андрій Шворак та Вікторія Ливдар розповіли про діяльність ЮНІСЕФ щодо захисту дітей під час військових конфліктів;

Катерина Шишканинець і Неля Райчинець розкрили роль ООН у забезпеченні гендерної рівності;

Тетяна Мотрунич, Анастасія Мігалко та Андріана Крецул проаналізували діяльність України в ООН у період незалежності.

Семінар запам’ятається активними дискусіями й обговореннями. Реалізація такого заходу – важливий крок у підготовці майбутніх фахівців з міжнародних відносин, підготовка й участь у ньому сприяли формуванню в студентів розуміння глобальних процесів сучасності.

В обласному краєзнавчому музеї відбувся науковий семінар до річниці створення ООННаприкінці семінару влаштували каву-брейк та спільне фотографування учасників. Організатори висловлюють щиру подяку викладачам за ініціативу проведення такого наукового зібрання, модератору Віктору Власюку та директорці музею Ользі Шумовській – за теплий прийом і можливість зустрітися й подискутувати в стінах музею.

За інформацією студентки ФІМВ Надії Роуканич
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.