В УжНУ побільшало на заслуженого професора та двох почесних докторів

В УжНУ побільшало на заслуженого професора та двох почесних докторів

Олександр Сливка
Як ми вже повідомляли, 28 вересня збиралися на чергове засідання члени Вченої ради УжНУ. Головував – т. в. о. ректора Олександр Сливка (оскільки Володимир Смоланка – у відпустці).
Олександр Болдіжар

Розпочали роботу з представлення претендентів на почесні звання. Перший проректор поінформував присутніх про вимоги, яким повинен відповідати  заслужений професор УжНУ: стаж науково-педагогічної роботи – 30 років, успішна підготовка кандидатів наук, науковий доробок.

Ігор Король

Про претендента на таку відзнаку — доктора медичних наук, завкафедри пропедевтики внутрішніх хвороб Емілію Архій — розповів декан медичного факультету Олександр Болдіжар.

Микола Палінчак

Відтак проректор із науково-педагогічної роботи Ігор Король і декан факультету міжнародних економічних відносин Микола Палінчак відрекомендували кандидатів на присвоєння звання Doctor honoris causa.

Ними стали:

• доктор історичних наук, професор Поморської академії в Слупську (Польща) Роман Дрозд, завдяки якому налагоджено програму обміну для студентів УжНУ, розвивається українська діаспора в сусідній країні;
  • доктор філософії в галузі права, доцент Йозеф Тукалек (м. Прага, Чеська Республіка), за сприяння котрого, зокрема, облаштовано сучасний кабінет українсько-чеської дружби та замінено вікна на факультеті міжнародних економічних відносин.

Члени Вченої ради підтримали всі кандидатури, висунуті на присвоєння почесних звань. Пропонуємо вашій увазі коротку інформацію про діяльність Е. Архій, Р. Дрозда, Й. Тукалека.

Ольга Брайлян