В УжНУ змагатимуться найкращі програмісти й програмістки України та Грузії

На ІІІ Міжнародну літню студентську школу з програмування, що стартує вже незабаром, зареєструвалися команди з трьох грузинських та з понад 10 вітчизняних вишів

В УжНУ змагатимуться найкращі програмісти й програмістки України та Грузії

На ІІІ Міжнародну літню студентську школу з програмування зареєструвалися команди з трьох грузинських університетів та з понад 10 вишів України!

Схоже, що цьогорічні змагання будуть напруженими: заявки на участь подали найбільш потужні й титуловані студенти і студентки з грузинських та українських університетів.

Грузинську школу програмістів представлятимуть:

• Університет бізнес-технологій,
  • Сухумський державний університет,
  • Грузинський технічний університет.

Українські команди представлені теж дуже гідно:

• Київський національний університет ім. Т. Г. Шевченка,
  • Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»,
  • Вінницький національний технічний університет,
  • Дніпровський державний технічний університет,
  • Одеський національний політехнічний університет,
  • Запорізький національний технічний університет,
  • Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича,
  • Львівський національний університет імені Івана Франка,
  • Сумський державний університет,
  • Харківський національний університет радіоелектроніки,
  • Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна,
  • Національний аерокосмічний університет ім. М.Є.Жуковського “Харківський авіаційний інститут”,
  • Харківський національний економічний університет ім. С.Кузнеця,
  • Хмельницький клуб “Алгоритм”
  • Ужгородський національний університет.

Список, між іншим, ще не завершений, оскільки реєстрація триває.

Міжнародна літня школа з програмування в УжНУ

Під час школи молодь не тільки змагатиметься, а й пізнаватиме нове, удосконалюватиме знання з алгоритмічного програмування. І приємно відзначити, що переважна частина лекторів та авторів контестів народилася на Закарпатті або працюють чи навчаються в Ужгородському національному університеті. Це свідчення того, що закарпатська школа програмістів уже достатньо зміцніла, щоб ділитися досвідом із колегами.

Заняття й змагання відбуватимуться уже традиційно у двох лігах:

• Перша ліга: лекції про бітову магію й про оптимізації динамічного програмування прочитає Євген Задорожній; про обчислювальну геометрію розповість Станіслав Томаш, він же разом із Олександром Рибаком матиме лекцію та контест із теорії чисел та комбінаторики; Ігор Баренблат поділиться знаннями про sqrt декомпозицію, кореневі оптимізації, алгоритм Мо (ускладнений варіант); гості зі Львова – команда LNU_Penguins (Василь Білецький, Віталій Герасимів, Роман Білий, Тарас Савіцький) – розкажуть про сучасний метод Heavy path decomposition;
  • Друга ліга: Анатолій Потапчук розповість про динамічне програмування; Ігор Баренблат у доступнішій формі прочитає лекцію про sqrt декомпозицію, кореневі оптимізації, алгоритм Мо; Михайло Пригара розкриє особливості теорії ігор (теорія Нім, метод Шпрага-Гранді); Сергій Оришич розкаже про комбінаторику, а Іван Фекете розповість про жадібні алгоритми. Приємно, що з лекцією про обробку текстової інформації виступить великий грузинський друг українців Темурі Заркуа.

Також анонсуємо, що на урочистому закритті школи, коли переможцям будуть вручати кубки, медалі й цінні призи, виступить тернопільський гурт Bugs & Bunny.

Одне слово, буде цікаво й гаряче. Таких мозкових штурмів в Ужгороді не було вже давно! ☺
В УжНУ змагатимуться найкращі програмісти й програмістки України та Грузії
Головний спонсор Літньої школи – ІТ-компанія Bitfury. Також меценатами виступають − Vimeo Live &Livestream, Ring Ukraine та Snap Ukraine.

За інформацією завідувача кафедри інформатики та
фізико-математичних дисциплін, доцента Олександра Лавера