Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

В Ужгородському університеті можна здобути престижний фах юриста-міжнародника

Абітурієнтам, охочим стати юристами-міжнародниками, необхідно скласти ЗНО тільки з української та іноземної мов, а третій за вибором вступника

0 934
В Ужгородському університеті можна здобути престижний фах юриста-міжнародника
В Ужгородському університеті можна здобути престижний фах юриста-міжнародника
Уже майже п’ятнадцять років функціонує кафедра міжнародного права, яка була створена у складі Закарпатського держуніверситету, а після приєднання цього вишу до УжНУ зберегла свій статус. Головна функція кафедри – навчати і готувати фахівців з міжнародного права.

Престижність цього фаху підтверджує й зростання вдвічі набору першокурсників. У ситуації послідовних кроків України до міжнародного співтовариства, глибокої інтеграції з ЄС є потреба знати не тільки національну юриспруденцію, а й міжнародне публічне та приватне право, право ЄС тощо. Науковці кафедри міжнародного права, усвідомлюючи  потреби України, вимоги міжнародного оточення глобалізованого світу, готують майбутніх фахівців-практиків, які повинні мати добротні теоретичні знання.

Випускник кафедри отримує диплом юриста-міжнародника, перекладача з іноземної мови (англійська, французька, німецька), який знає не менше двох мов ООН, та молодшого наукового співробітника. А випускники юридичного факультету УжНУ витримують конкуренцію на ринку праці.

В Ужгородському університеті можна здобути престижний фах юриста-міжнародника

Готує елітарних юристів-міжнародників підрозділ з високою академічною репутацією – кафедра міжнародного права, яка відома не тільки в Україні, а й у державах ЄС та США. Зі студентами працюють фахівці з міжнародного права щонайменше з науковим ступенем кандидата юридичних наук у галузі міжнародного права, крім того – фахові дипломати. Майже всі вільно володіють двома і більше офіційними мовами ООН, педагоги стажувалися у вітчизняних та закордонних університетах або ж мають досвід дипломатичної роботи.

Важливо, що викладачі-юристи роблять ставку на практичні навички студентів. «Навчаємо мислити й шукати нові способи розв’язання проблем, прогнозувати можливі сценарії вирішення міжнародних конфліктів засобами міжнародного права, аналізувати політичні ситуації, вчимо веденню діалогів з представниками різних регіонів і країн тощо, – розповідає завідувач кафедри міжнародного права професор Георгій Динис. – Позитивно ставимося до того, що вже з другого курсу охочі студенти працюють помічниками дипломатів, юристів, адвокатів тощо. Також не обмежуємо їх у проходженні не формальної, а ґрунтовної практики будь-коли під час семестру, навіть за кордоном».

Заняття проводять зазвичай не тільки у класичних університетських формах: лекція, практичне, семінарське заняття. Доцент кафедри Ольга Котлар стверджує, що професорсько-викладацький склад активно використовує новітні технології, ігри, моделюють судові справи, міжнародні конфлікти, використовують електронні та мультимедійні засоби.

В Ужгородському університеті можна здобути престижний фах юриста-міжнародника

Георгій Динис

До слова, кафедра міжнародного права є одним із 12 співавторів підготовленого вченими-міжнародниками України державного Галузевого стандарту вищої освіти України щодо підготовки фахівців «Міжнародне право», кваліфікація – юрист-міжнародник, перекладач-референт з іноземної умови,  молодший науковий співробітник з міжнародного права. Науковці кафедри активно займаються наукою (беруть участь у міжнародних конференціях, на виході  підручники з міжнародного права тощо), розробляють методику викладання та відповідають вимогам вітчизняної і зарубіжної вищої школи.

Цьогоріч основи бачення і розуміння основних напрямів дальшої діяльності кафедри її завідувач Георгій Динис сформулював в «Концепції  розвитку  кафедри міжнародного права ДВНЗ «Ужгородський національний університет» та пріоритетні напрями освітньої, методичної та наукової діяльності на 2015–2025 рр». Науковці кафедри переконані, що міжнародне право має викладатися на такому ж рівні, як у Гарварді, європейських університетах. Концепція була предметом обговорення вченими-юристами юридичного факультету, міжнародниками університету, презентована на наукових зустрічах з участю академіка, екс-судді Європейського Суду з прав людини (Страсбург), сучасного видатного українського вченого юриста-міжнародника, політика, дипломата В.Г.Буткевича.

За словами декана юридичного факультету Ярослава Лазура, науковці очолюваного ним підрозділу розуміють потреби ринку праці й тенденцію до його трансформації, тому основи міжнародного права вивчають і майбутні правознавці. Оскільки спеціальність «Міжнародне право» попри особливий статус, свої юридичні характеристики має багато спільного з правознавством, то студенти можуть легко вступити в магістратуру обох спеціальностей і здобути два престижні дипломи.

Важливо, що спектр працевлаштування фахівців юристів-міжнародників широкий – зовнішня економічна і політична  діяльність, бізнес, банківська сфера, дипломатія тощо. До того ж новостворені в регіоні фірми з іноземними інвестиціями звертаються по допомогу в підборі працівників саме на юридичний факультет.

До речі, цьогоріч абітурієнтам, охочим стати юристами-міжнародниками, слід скласти ЗНО тільки з української мови та історії України, третє випробування – на вибір вступника.

Іванка Когутич
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.