Український історичний проект «Лікбез» презентували в ректораті Ужгородського університету

Ініціатива спрямована на глибше дослідження історії, розвінчання сформованих десятиліттями міфів і стереотипів та усунення історичної безграмотності в суспільстві

Нещодавно у залі засідань Вченої ради Ужгородського університету відбулася презентація відомого українського проекту «Лікбез. Історичний фронт». Організував захід факультет історії та міжнародних відносин УжНУ.

Подаровані книги

Відкрили зустріч доцент Надія Керецман та декан Іван Вовканич. Вони представили присутнім гостей, розповіли про мету їхнього візиту та побажали всім плідної співпраці протягом зустрічі.

Першим із гостей виступив координатор презентованого проекту Кирило Галушко. Він розповів, що метою ініціативи є глибше дослідження історії, розвінчання сформованих десятиліттями міфів і стереотипів та усунення історичної безграмотності в суспільстві. Велику роль у досягненні цієї цілі, переконаний пан Кирило, відіграє саме інформаційний простір – як середовище поширення ідей і фактів.

Гість розповів про ключові кроки в реалізації задумів ініціаторів проекту. Першою такою сходинкою стало створення сайту проекту. Відтак поговорили про медійних істориків, що займаються тлумаченням тих чи тих процесів загалу.

Євген Синиця

Після презентації з присутніми знайомився колега пана Галушка – кандидат історичних наук, доцент історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Євген Синиця. Він виступив з лекцією на тему «Походження слов’ян: сучасні погляди», де акцентував на закарпатських сюжетах. Свою промову супроводжував слайд-презентацією та різними прикладами з галузей літератури, мистецтва, міжнародних відносин тощо.

Заключною частиною заходу став круглий стіл «Від русинства до українства. Як писати реальну історію Закарпаття». Студенти долучалися до обговорень та цікавилися актуальними аспектами порушених тем.

Також у рамках зустрічі відбулося дарування книг факультету історії та міжнародних відносин – нової «Історії українського війська» та десятка томів популярної історії України із серії «Історія без цензури».

Антоніна Чундак