В УжНУ засідав круглий стіл «Бізнес та університет: курс на розвиток»

З’ясовували, чи відповідає сучасна освіта потребам ринку та бізнес-середовища і чи достатньо підготовлені випускники ВНЗ для реалізації власного потенціалу

В УжНУ засідав круглий стіл «Бізнес та університет: курс на розвиток»
9 листопада в залі Вченої ради ректорату Ужгородського університету засідав круглий стіл на тему «Бізнес та університет: курс на розвиток». Захід відбувся з ініціативи Обласного об’єднання організацій роботодавців «Закарпаття».

Захід став спробою відповісти на питання, чи відповідає сучасна освіта потребам ринку та бізнес-середовища і чи достатньо підготовлені випускники ВНЗ для реалізації власного потенціалу в сучасних економічних умовах.

Володимир Панов

Учасниками засідання були керівники найбільших підприємств краю, представники регіональних вишів та студенти. Відкрив захід громадський діяч та співорганізатор круглого столу Володимир Панов. Він висловив надію, що зібрання буде корисним і плідним, адже живемо в час, коли потрібно змінювати країну, а починатися реформи мають саме з освіти.

До заходу долучився й голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс. Він підкреслив значущість порушеної теми, нагадав про зміну специфіки фінансування професійно-технічних училищ у регіонах, що мала місце цього року, а також наголосив: потрібно об’єднувати зусилля для боротьби з проблемою «відпливу умів» серед молоді закордон.

Олександр Сливка

Від імені Ужгородського університету виступив в.о. проректора з науково-педагогічної роботи Олександр Сливка.

Протягом засідання до обговорень долучалися також представники економічного, математичного, юридичного, факультетів, факультетів міжнародних відносин, інформаційних технологій, іноземної філології тощо. Вони вели активну дискусію зі своїми колегами з інших навчальних закладів. Брали участь в обговоренні й студенти, що дало змогу почути загальну думку залучених до заходу осіб.

Учасники круглого столу говорили про механізми інтеграції освіти, науки та бізнесу для розбудови нової моделі економіки Закарпаття та забезпечення стратегії прискореного зростання регіону. До слова, було підкреслено, що наша область має низку переваг, які варто розвивати, та певні недоліки, з якими слід боротися.

Антоніна Чундак,
фото Василя Третяка