Відбіркова комісія біофаку дає роз’яснення щодо спеціальностей факультету

Спеціальності 014.05 «Середня освіта (біологія)» та 091 «Біологія» передбачають різну кваліфікацію

Відбіркова комісія біофаку дає роз'яснення щодо спеціальностей факультету
Цьогорічна вступна кампанія до вищих навчальних закладів має ряд новацій. Ті, що стосуються біологічного факультету, коментує його декан Ярослава Гасинець.

«Основна з новацій та, що абітурієнти, які вступатимуть на денну форму навчання, подають заяви про вступ тільки в електронній формі. Отже, спілкування наживо з працівниками приймальної комісії майже відсутнє. Перші дні подачі заяв показали, що абітурієнти не зовсім розібралися із новим переліком предметних спеціальностей (спеціалізацій).

Що стосується біологічного факультету, то спеціальність 014.05 «Середня освіта (біологія)» надає можливість здобути кваліфікацію вчителя біології загальноосвітнього навчального закладу (бакалавр), викладача біології вищого навчального закладу (магістр), а спеціальність 091 – «Біологія» надає можливість здобути кваліфікацію біолога (бакалавр), біолога-дослідника (магістр).

Кому складно самостійно зрозуміти ці нюанси, запрошуємо відвідати приймальну комісію УжНУ (м. Ужгород, вул. Університетська, 14), де ви дістанете вичерпну консультацію та допомогу із заповнення електронної форми заяви».

Отже, біологічний факультет пропонує навчання за такими спеціальностями біологічного профілю:

БАКАЛАВР, МАГІСТР

Спеціальність 014.05 – Середня освіта (Біологія).

Спеціальність освітньої галузі біологічного профілю надає можливість здобути кваліфікацію вчителя біології загальноосвітнього навчального закладу (БАКАЛАВР), викладача біології вищого навчального закладу (МАГІСТР).

Дальше працевлаштування:

Викладання біології та суміжних з біологією дисциплін у:

1. загальноосвітніх школах;
  2. спеціалізованих середніх навчальних закладах (ліцеї, гімназії тощо);
  3. профтехучилищах;
  4. технікумах;
  5. коледжах;
  6. інститутах;
  7. університетах.

Спеціальність 091 – Біологія.

Спеціальність біологічної галузі надає можливість здобути кваліфікацію біолога (БАКАЛАВР), біолога-дослідника (МАГІСТР).

1. наукові установи;
  2. природоохоронні установи;
  3. діагностичні лабораторії;
  4. санітарно-епідеміологічні заклади;
  5. санаторно-курортні заклади;
  6. система зеленого будівництва, пов‘язаного з ландшафтним озелененням міських, промислових, рекреаційних територій;
  7. ботанічні сади та зоомузеї.

Спеціальність 203 – Садівництво і виноградарство.

Спеціальність аграрної галузі надає можливість отримати кваліфікацію технолога з агрономії (БАКАЛАВР), дослідника із плодоовочівництва і виноградарства (МАГІСТР).

1. наукові установи аграрного профілю;
  2. державні управління сільського господарства;
  3. фітосанітарні установи (прикордонні пункти карантину рослин);
  4. приватні фермерські господарства;
  5. сільськогосподарські інспекції;
  6. установи оптової та роздрібної торгівлі за фахом контролю якості продукції рослинництва;
  7. заклади освіти (професійні коледжі, технікуми, інститути, академії та університети аграрного профілю);
  8. контрольні та моніторингові установи щодо раціонального використання земель сільськогосподарського призначення.
Вл. інф.