Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

75 років в одній книзі: колектив Наукової бібліотеки УжНУ презентував монографію про історію свого підрозділу

На титульній сторінці фоліанта золотим тисненням нанесений QR-код, відсканувавши який читач може переглянути проморолик про книгозбірню

1 241
Професійне свято – Всеукраїнський день бібліотек – цьогоріч працівниці Наукової книгозбірні УжНУ відзначили по-особливому: презентували колективну монографію «Наукова бібліотека Ужгородського національного університету: від джерел до сучасності».
Презентоване видання
Презентоване видання

Майже 600-сторінкове видання, яке містить інформацію про всі періоди розвитку підрозділу, його керівників та працівників, спогади про нього науковців і письменників, побачило світ у видавництві Олександри Гаркуші. Оформлення монографії має родзинку – на титульній сторінці золотим тисненням нанесений QR-код, відсканувавши який читач може переглянути проморолик про книгозбірню. Наразі це перша і єдина книга на Закарпатті, оформлена подібним чином.

Ігор Студеняк
Ігор Студеняк

Розпочали презентацію з вітальних слів проректора з наукової роботи Ігоря Студеняка, який від імені керівництва вишу поздоровив колектив Наукової бібліотеки з професійним святом і виходом монографії. «Нещодавно прочитав вислів, що для того, аби знищити державу, не треба атомної зброї – достатньо знищити університет і науку в цілому. Як держава не може існувати без вищої освіти, так і остання не може існувати без бібліотеки, яка відіграє колосальне значення у науковому житті вишу. Книгозбірня нашого університету активно змінюється, відповідаючи вимогам сучасного світу. Дуже приємно, що в останні роки при бібліотеці був створений Центр наукометрії, який дозволяє вченим вміло орієнтуватися у науковій періодиці наукометричних баз, обирати, в яких журналах друкуватися, знаходити свої індекси тощо. Наша книгозбірня – це наукова родзинка УжНУ, адже недарма цей підрозділ і проводить наукові конференції, і сам бере у них участь в інших ВНЗ країни. Нині радий вас вітати з виходом монографії – вінцем вашої праці», – резюмував пан Студеняк.

75 років в одній книзі: колектив Наукової бібліотеки УжНУ презентував монографію про історію свого підрозділу

75 років в одній книзі: колектив Наукової бібліотеки УжНУ презентував монографію про історію свого підрозділу
Вікторія Воробець та Ігор Студеняк

Відтак модераторка заходу, заступниця директорки Наукової бібліотеки УжНУ Вікторія Воробець та проректор Ігор Студеняк вручили грамоту Закарпатської ОДА очільниці книгозбірні Марії Медведь, подяку від голови облдержадміністрації завідувачці довідково-бібліографічного відділу Ларисі Мельник й нагородили відзнаками Ужгородської міської ради колишню директорку бібліотеки Наталію Гунько, завідувачку сектору наукової обробки та каталогізації Світлану Кривову, завідувачку сектору відділу краєзнавчої літератури «Карпатика» Марію Чорній та завідувачку відділу комплектування Анжеліку Товт. Також проректор вручив відзнаку Ужгородської міської ради Вікторії Воробець.

Марія Медведь
Марія Медведь

Директорка книгозбірні УжНУ Марія Медведь привітала колектив з професійним святом та виходом унікального видання, яке створили самі бібліотекарі. «Я дякую всім, хто вибрав цей фах, який вимагає сумлінної роботи, тиші. Можливо, він не має особливого визнання у суспільстві, але він – магнетичний. Той, хто прийшов у цю професію, залишається назавжди. Це підтверджує трудовий стаж наших співробітників. Робота над монографією була нелегкою, проте, вважаю, ми впоралися. Ми здійснили свою мрію! Дякую всім, хто долучився до цього проєкту. Здоров’я вам! Буде це – буде і успіх», – підсумувала Марія Миколаївна.

Відтак пані Медведь продемонструвала присутнім слайд-шоу, коротко розповідаючи про кожен період розвитку бібліотеки.

Також Марія Миколаївна подякувала професорам Івану Сабадошу і Сергію Федаці за рецензії на монографію; журналістці Олені Дей за створення проморолика та Олександрі Гаркуші за цікавий хід в оформленні видання.

Іван Сабадош
Іван Сабадош

Привітав бібліотекарів і професор кафедри української мови, доктор філологічних наук Іван Сабадош, який із 1972 до 1977 рр. був директором книгозбірні. Розповів, що тоді, роздумовуючи, як поліпшити обслуговування в бібліотеці, їздив переймати досвід у книгозбірні Києва, Львова, де система працювала краще. Професор зазначив: «Бібліотека – це найбільша лабораторія університету, центр інформації. Колись, до речі, єдиний. За книгами стояли у черзі, читальні зали були переповнені… Я вважаю, що бібліотекарі – це найбільш безкорисливі люди серед працівників інтелектуальної сфери. Вони завжди хочуть допомогти. Нині вітаю вас із подвійним святом! Ви виконали велику роботу, закарбувавши в монографії пам’ять про нашу книгозбірню й університет. Успіхів!». Також Іван Васильович висловив жаль, що свого часу не вдалося реалізувати проєкт з будівництва окремого корпусу для книгозбірні.

Сергій Федака
Сергій Федака

Професор Сергій Федака теж долучився до вітань: «Кожен університет розпочинається з бібліотеки. Це центр зростання вишу, з нього все починається. Моєму особистому романові з бібліотекою вже 40 років. Нині розумію, що мені бракувало такої книги, яку сьогодні презентують. Видання – унікальне, з подвійним текстом – друкованим і візуальним, які доповнюють одне одного. Вважаю книгу еталонною. І бажаю їй щасливої долі!» Також професор подарував книгозбірні свою нову збірку віршів.

Доцент філологічного факультету Іван Сенько зазначив, що видання дуже якісне, інформативне і побажав йому успіху в читачів.

Лариса Мельник
Лариса Мельник

Над монографічним дослідженням під керівництвом директорки Марії Медведь працював авторський колектив з 24 бібліотекарів. Серцем і душею цього проєкту колеги називають упорядницю, редакторку, авторку більшої частини статей завідувачку довідково-бібліографічного відділу Ларису Мельник. Пані Лариса розповіла присутнім, що, працюючи над виданням, автори намагалися створити загальний портрет, біографію бібліотеки УжНУ. «Робота це велика, копітка. Спочатку було дуже складно, ми сумнівалися, що знайдемо потрібну інформацію. Важко було «продиратися» крізь бібліотечні звіти, починаючи з 1945 року і до наших днів, вишукуючи щось цікаве. Але потім стали траплялися незвичні знахідки, відкриття про життя книгозбірні – і процес затягнув. Вважаю, роботу треба продовжувати, адже залишилися ще білі плями, інформаційні лакуни, які треба заповнити, недосліджені біографії… Дякую всім, хто долучився до написання цієї книги! І зі святом, колеги!» – підсумувала Лариса Олександрівна.

Під час заходу не обійшлося без подарунків. Презентоване видання від імені всього колективу Марія Медведь подарувала докторці філологічних наук Галині Шумицькій, подякувавши за організацію передачі книг Олени Рудловчак, Василя Німчука університетові та створення на філфаку їхніх музеїв; професорці Наталії Венжинович; журналістці Тетяні Літераті та колегам із Закарпатської обласної наукової бібліотеки ім. Ф. Потушняка й КЗ «Ужгородська публічна бібліотека» Ужгородської міської ради.

Завершили презентацію солодким сюрпризом: керівництво бібліотеки подарувало колегам торт у вигляді виданої монографії.

75 років в одній книзі: колектив Наукової бібліотеки УжНУ презентував монографію про історію свого підрозділуТакож до професійного свята працівниці бібліотеки підготували експозицію раритетних книг із фондів підрозділу.

Галина Кришінець,
фото Віталія Завадяка та Наукової бібліотеки УжНУ
1 Коментар
  1. В УжНУ презентували монографію про історію наукової бібліотеки вишу | Галина Шумицька

    […] За матеріалами Галини Кришінець та Віталія Завадяка Медіацентр УжНУ […]

Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.