Семінар провели ГО «Екосфера» спільно з біологічним факультетом УжНУ та Карпатським біосферним заповідником. Зі студентами працювали науковці біологічного факультету УжНУ, КБЗ та УКрНДІгірлісу.
У рамках семінару студентам виклали фахову наукову інформацію щодо мертвої деревини у лісах, яка є окремим специфічним оселищем для тисячі лісових біологічних видів: слизовиків, грибів, мохів та лишайників, комах та хребетних тварин. Також показали функціональну роль мертвої деревини, яка підсилює стійкість лісів до зовнішніх впливів, зокрема змін клімату. Студенти на практиці могли переконатися у багатстві біорізноманіття у пралісах, що його забезпечує саме мертва деревина у своєму повному циклі розкладу, у результаті якого через ланцюги харчування вона депонує до 10 % вуглецю, яке дерево засвоїло за своє життя. У межах науково-практичних екскурсій на закладені проби у пралісах студенти змогли побачити кілька червонокнижних видів грибів і кажана.
Дуже вдячний організаторам семінару, – каже студент IV курсу Михайло Гусар. – Я дізнався багато корисного для себе, мав можливість поспілкуватися з професіоналами. Хотілося б, щоб і надалі в таких семінарах брали участь студенти. Адже нам, майбутнім біологам, це потрібно для набуття практичного досвіду. Щиро дякую за змістовно проведені дні!»
«Семінар виявився надзвичайно цікавим та інформативним, – додає магістрантка-другокурсниця Христина Ганькулич. – Я зрозуміла реальну цінність мертвої деревини, її роль, а завдяки дискусії лекторів ще й мала можливість зважити всі її плюси і мінуси, зробити для себе певні висновки щодо значення її для лісів. Щиро дякую за надану можливість розширювати свої знання».