Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

«А хто з вас екскурсовод?»: учасники курсів Україна-Норвегія провели свою першу екскурсію містом

У ході туристичної прогулянки оглянули близько 20 локацій – хтось розповідав про одну, а хтось і про дві-три пам’ятки

0 110
Ви були колись на екскурсії, де на кожній локації – інший гід? А Медіацентр був! Таку незвичайну прогулянку Ужгородом влаштували учасники курсів Україна-Норвегія, аби кожен зміг спробувати себе у ролі екскурсовода.

«А хто з вас екскурсовод?»: учасники курсів Україна-Норвегія провели свою першу екскурсію містомПрактична частина курсів перекваліфікації військовослужбовців та членів їхніх сімей «Україна-Норвегія» широка. Учасники виконують незвичайні домашні завдання, вчаться проєктної діяльності, маркетингу, дізнаються про нові професії, є й туристичний напрям. Щоправда, останній цьогоріч не основний, на відміну від попередніх курсів. Так, у рамках навчання, учасники провели свою першу екскурсію Ужгородом.

Ольга Костянець
Ольга Костянець

«Така практика для нас не нова, – розповідає координаторка проєкту від ГО «Наше рідне Закарпаття» Ольга Костянець. – Колективні екскурсії ми практикуємо від початку діяльності проєкту. Через карантин першу показову екскурсію для учасників туризмознавець Федір Шандор провів наприкінці травня (а курси почалися у квітні). Тепер і самі учасники пробують себе в ролі екскурсоводів. Темою першої екскурсії ми обрали скульптури та мініскульптури Ужгорода. Зазвичай тематично охоплюємо також архітектуру міста, його мультикультурність, екскурсуємо Ужгородським замком та скансеном. Цього року сподіваємося здійснити ще хоч одну екскурсію».

Сергій Драбюк
Сергій Драбюк

Більшість із 12 гідів-практикантів екскурсії проводила вперше у житті. Однак, кажуть, хвилювання не було.

Учасник курсів підприємець Сергій Драбюк детально ознайомив екскурсантів із будівлею ужгородського драмтеатру та мініскульптуркою Карпатія. Ділиться: «Я корінний ужгородець, історією міста цікавився давно. Однак останні пів року це вже стало більш систематичним – стараюся щотижня щось нове дізнаватися. Про свої локйації для екскурсії читав кілька вечорів, щоб поділитися цікавим із колегами. Про наше місто дізнаюся із відповідної літератури, спілкуюся з провідними місцевими археологами, тож багато інформації черпаю, так би мовити, з перших уст. А це моя перша проба пера – до цього ніколи нікому не проводив екскурсій. Завдяки курсам у ролі екскурсовода мені сподобалося. Тож думаю про те, щоб продовжити розвиватися в цьому напрямку».

 

Тетяна Логвінова
Тетяна Логвінова

У ході екскурсії оглянули близько 20 локацій. Хтось розповідав про одну, а хтось і про дві-три пам’ятки. Цікаво послухати було не лише самим учасникам, а й перехожим – вони долучалися по ходу екскурсії і здивовано перепитували: «А хто з вас екскурсовод?»

Ще одна учасниця курсів Тетяна Логвінова працює у дитсадку й мріє відкрити власний дошкільний заклад. Однак задля урізноманітнення вирішила спробувати й екскурсійну діяльність.

«До екскурсії я готувалася недовго. У мене була лише одна локація – мініскульптурка Майклу Стренку. Коли інформація мені цікава, запам’ятовую її швидко. В ролі екскурсовода мені сподобалося. Я не боюся виступати перед публікою. От ще екскурсію для дітей провела б. Головне, щоб вони слухали і не тікали», – жартує Тетяна.

Невдовзі у рамках проєкту планують провести ще одну екскурсію – ужгородським скансеном. Будемо тримати в курсі.

Ксенія Шокіна

Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.