Американський професор прочитав для студентів УжНУ лекцію про штучний інтелект і його роль у науці
Професор Ігор Айзенберг допомагає нашій молоді здобувати актуальні знання й розвивати новітні технології, потрібні для розв’язання актуальних проблем, в Україні зокрема
Розповідав про актуальні дослідження в галузі штучного інтелекту, зокрема про його застосування для вирішення проблем в електромережах. Особливої уваги надав питанням виправлення дефокусованих зображень і впливу технологій на відновлення електропостачання, що може мати вагоме практичне значення для України.
Проректор УжНУ Ігор Король підкреслив важливість такої події, відзначивши багаторічну співпрацю професора з рідним університетом. А власне «лекції Айзенберга вирізняються доступністю й чіткістю викладу, навіть у складних наукових темах», – додав І. Король.
«Дуже приємно, що маємо нагоду розпочати навчальний рік лекцією професора, випускника математичного факультету УжНУ Ігоря Айзенберга. Батько лектора також працював в Ужгородському університеті з 1953 до 1998 року. Професор Айзенберг викладав на цьому ж факультеті, і дуже радує, що такі династії є в нашому закладі. Ігор Наумович, працюючи в Мангеттені, не пориває зв’язків з альма-матер, а, навпаки, активно їх підтримує. Уже кілька років поспіль він проводить онлайн-курси для студентів факультету математики та цифрових технологій.
Я мав честь бути присутнім на його лекціях і відчував певну ностальгію, адже це – приклад взірцевої лекції, на якій усе стає зрозумілим. Справжній талант – вміти доступно пояснити складні речі. А ще Ігор Наумович – патріот України. Публікує пости у Facebook, де розповідає про те, як вирішуються українські питання у США, і підтримує нашу країну всіма можливими способами. Дає безліч інтерв’ю, аби ще більше розширити підтримку України в світі. І ми йому за це вдячні», – зазначив проректор Ігор Король.
Професор Айзенберг уже девʼять років очолює кафедру компʼютерних наук в Манхеттенському університеті. Проте підтримує тісні звʼязки з альма-матер, регулярно проводить онлайн-курси для студентів УжНУ і, зокрема, курує аспірантів.
«Завжди приїжджаю з великим задоволенням. І навіть коли читаю курси онлайн, це приносить мені радість. Два роки поспіль щосеместру я проводжу курси. Студенти чудові, прагнуть до знань, хочуть стати фахівцями. Уже девʼятий рік працюю завідувачем кафедри компʼютерних наук у Мангеттенському університеті в Нью-Йорку. До цього багато років працював у Техасі, а також у кількох європейських країнах. Моя спеціалізація – штучні нейронні мережі. Також керую двома ужгородськими аспірантами, що мені дуже приємно. Один із них уже близький до захисту дисертації», – розповідає професор.
Завідувачка кафедри системного аналізу та теорії оптимізації УжНУ Мирослава Глебена наголосила на важливості лекцій професора Айзенберга для вдосконалення навчального процесу: «Мені пощастило, адже Ігор Наумович був моїм учителем, і я з власного досвіду знаю, наскільки захопливо він розповідає про комплекснозначні нейромережі та обробку зображень. Тому при відкритті нової спеціальності ми запровадили й дві нові дисципліни – «Системи обробки зображень та комп’ютерний зір» та «Комплекснозначні неройромережі. Deep Learning». І запросили такого відомого фахівця для викладання цих дисциплін, бо впевнені: студенти зацікавлено слухатимуть його лекції й сумлінно виконуватимуть всі завдання і лабораторні роботи. Ігор Наумович є не лише експертом у наукових дисциплінах. Ми стежимо й за його політичним блогом. Він є автором статей на «OBOZREVATEL» та «Тверезо.ua», де публікує цікаві аналітичні огляди українською й англійською мовами».
Своєю чергою, завідувач кафедри кібернетики і прикладної математики Павло Мулеса акцентував на важливості таких лекцій для студентів альма-матер: «Лекції іноземних фахівців цінні ще й тому, що це показник міжнародної співпраці факультету. Особливо важливі такі контакти з нашими студентами й аспірантами в науковій складовій. Професор пропонує цікаву тему, і дуже добре, що в здобувачів освіти є можливість з нею докладно розібратися.
Лекція мала позитивні відгуки від студентів. Магістрант УжНУ Олександр Січ зауважив, що зміст заняття надихає на дальші дослідження й сприяє поглибленню знань у сфері штучного інтелекту та обробки зображень: «Хочу подякувати за ці лекції. Вони виявилися неймовірно корисними, адже базувалися на особистій практиці професора. Можу сказати, що лекції надихнули як мене, так і моїх колег досліджувати нові речі. Особливо зацікавили теми обробки і збереження фотографій. Наприклад, я ніколи раніше не розумів, як стискаються різні типи файлів, як-от графічні зображення чи музика у форматі MP3. Застосовував ці знання й у своїй роботі».
Співпраця із закордонними науковцями допомагає студентам здобувати як актуальні знання, так і розвивати новітні технології, необхідні для розв’язання актуальних проблем, в Україні зокрема.