Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Чому абітурієнти з інших міст та країн обирають УжНУ?

Вирушай назустріч майбутньому – в Ужгороді є на що подивитися!

0 1 576
Вступна кампанія в розпалі. Звісно, переважна частина вступників до університетів зазвичай місцеві – представники міста, області, трохи рідше – регіону. Однак УжНУ не просто збирає студентів із різних куточків України – це по-справжньому мультикультурний та полінаціональний виш. Що ж так вабить вступників до нашого закладу? Ми вирішили з’ясувати це безпосередньо в них.

Щороку нові випускники й нові абітурієнти. Серед них багато й тих, кому поїхати додому на вихідні не так просто, бо сама лише дорога може займати добу. Однак це не зменшує популярності нашого університету за межами області. А що на цю тему кажуть студенти, що поїхали так далеко від дому?

Студентка філологічного факультету Анжеліка Чернікіна прибула на навчання до Ужгорода з міста Умані, що на Черкащині. Дівчина пояснює: «Відстань мене ніколи не лякала. Одним із найбільш вагомих факторів при вступі стали події 2014 року – якраз тоді я й вступала до університету. В центральній Україні мені не хотілося перебувати. Я перечитала багато відгуків саме студентів про університети, і УжНУ мене цілком влаштував».

Студентка-туризмознавиця Марія Заболотна приїхала аж із Енергодара Запорізької області. Дівчина живе на Закарпатті вже цілий рік і щиро полюбила цей край: «Я вступала сюди через хорошу базу для мене як майбутнього туризмознавця: хай там як, але західна Україна – це й гори, і курорти, і традиції, чого в нас на Південному Сході нема. Обирала між Івано-Франківськом, Чернівцями та Ужгородом. Чому саме УжНУ? Бо регіон найбільше сподобався. Також тут добра закордонна практика: Польща, Словаччина, Чехія, Туреччина. Тепер, проживши на Закарпатті рік, можу сказати, що не шкодую: і виш, і місто, і регіон дуже подобається. Живу активним студентським життям: виступаю з командою університетських чирлідерів, долучаюся до благодійності, беру участь у цікавих міських заходах, а ще – навчаючися подорожую!»

Певно, найвідоміший іноземний студент УжНУ Харі Крішнан узагалі приїхав вивчати медицину із Індії. Починав своє навчання в Луганську, однак через війну змушений був переїхати до Ужгорода. Вибором задоволений: «Я обрав це місто, бо в УжНУ справді сильний медичний факультет, тут доступна вартість проживання для студента, люди дружелюбні, а ще – близько Європа. До того ж це маленьке, але мирне та гарне місто – мені саме такі подобаються, я насправді не люблю мегаполісів. Тут дуже до вподоби люди, їхній патріотичний настрій. Спочатку дехто виказував підсвідому схильність до расизму, але тепер ситуація змінилася на краще. Думаю, це позитив, мені більше подобається звертати увагу саме на позитивний бік речей 😉 ».

Тож, якщо ти сидиш і роздумуєш, купувати квиток чи ні, та знервовано поглядаєш у бік валізи, – вагатися не варто. Вирушай назустріч майбутньому – в Ужгороді є на що подивитися!

Ксенія Шокіна

Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.