В УжНУ усувають недоліки, виявлені Держінспекцією навчальних закладів України

Далі – без загальноуніверситетських кафедр, але з навчально-науковим інститутом
На засіданні Вченої ради 8 листопада, крім питань про підсумкову атестацію аспірантів, результати нового набору в аспірантуру, затвердження акредитаційних матеріалів, ішлося й про реорганізацію деяких структурних підрозділів університету. Хід виконання плану заходів щодо ліквідації виявлених Держінспекцією навчальних закладів України зауважень, затвердженого 12 жовтня, окреслив в.о. проректора з науково-педагогічної роботи Олександр Сливка.

«Деканам і керівникам підрозділів до 17 листопада потрібно подати розроблені та затверджені на засіданнях вчених рад факультетів відповідні плани заходів з виправлення недоліків за висновками комісії, попередньо ознайомившись із актом перевірки», – нагадав Олександр Георгійович.

Далі – без загальноуніверситетських кафедр, але з навчально-науковим інститутом

Відтак з огляду на дотримання положень нормативно-правових актів із питань освіти Вчена рада постановила реорганізувати низку структурних підрозділів Ужгородського університету.

Нововведення насамперед торкнулися загальноуніверситетських кафедр. Так, кафедра фізичного виховання ввійшла до складу новоутвореного на базі факультету здоров’я людини – факультету здоров’я та фізичного виховання. Кафедру педагогіки та психології ввели до складу ФСН, перейменувавши на кафедру педагогіки.

Під час засідання

Є зміни й на філологічному факультеті: замість кафедри слов’янського та контрастивного мовознавства й кафедри літератур народів світу та компаративістики – функціонуватиме кафедра слов’янської філології та світової літератури.

Затвердила Вчена рада й реорганізацію історичного факультету, факультету міжнародних відносин та ФМПМБ. На їх базі створять два підрозділи – факультет історії та міжнародних відносин і факультет міжнародних економічних відносин.

Далі – без загальноуніверситетських кафедр, але з навчально-науковим інститутом

Перший включатиме кафедри історії України; історії Стародавнього світу і Середніх віків; нової і новітньої історії та історіографії; міжнародних студій та суспільних комунікацій; полікультурної освіти та перекладу; кафедру бізнес-адміністрування, маркетингу та менеджменту (дотепер – кафедра міжнародного бізнесу, логістики та менеджменту), Археологічний музей, Музей історії університету, Центр досліджень угорської історії та українсько-угорських відносин, Навчально-дослідний центр міжнародної безпеки та євроатлантичної інтеграції, Інформаційний центр Європейського Союзу.

Під час засідання

Структура майбутнього факультету міжнародних економічних відносин передбачає роботу 4-х кафедр: міжнародних економічних відносин; міжнародної політики (досі – кафедра міжнародних відносин); теорії та практики перекладу; прикладної лінгвістики, а також Інституту міжнародного партнерства.

Під час засідання

Постановили також реорганізувати гуманітарно-природничий факультет з угорською мовою навчання. Відтепер матимемо навчально-науковий інститут із трьома каферами (угорської філології; історії Угорщини та європейської інтеграції; фізико-математичних дисциплін) та двома Центрами (гунгарології + дослідження європейської інтеграції та національних меншин .

Наказ про внесення змін до структури університету з урахуванням ухвалених рішень доручили підготувати юридичному відділу.

Ольга Брайлян,
фото Роберта Паппа