Doctor honoris causa Ужгородського університету – відомий у багатьох країнах фізик Олександр Кікінеші

Випускника УжНУ, а нині професора Дебреценського університету, вдостоїли почесним званням за налагодження співпраці між нашими вишами

Засідання Вченої ради 23 лютого почалося урочисто: почесним званням Doctor honoris causa було вдостоєно випускника УжНУ, відомого в багатьох країнах фізика Олександра Кікінеші.

Відрекомендував відомого науковця проректор Ігор Студеняк, розповівши про наукові здобутки знаного у світі вихідця з Ужгорода: «Олександр (Шандор) Кікінеші є професором кафедри експериментальної фізики Університету міста Дебрецена в Угорщині. Учений – співавтор 4 монографій, 19 патентів; автор 190 статей у міжнародних наукових рейтингових журналах; підготував понад 130 презентацій на міжнародних конференціях; керівник 11 захищених кандидатських дисертацій та понад 20 національних і міжнародних наукових проектів».

Відтак ректор УжНУ Володимир Смоланка вручив видатному фізикові відповідні регалії.

Олександр (Шандор) Кікінеші

Велика заслуга О. Кікінеші полягає в налагодженні співпраці між Дебреценським та Ужгородським університетами. За час 15-літньої продуктивної діяльності українські й угорські колеги запровадили низку проектів, практикують обміни й стажування ініціативних науковців.

– Дякую за визнання. Із великим задоволенням підтримаю всі пропозиції УжНУ. Давно співпрацюю з кафедрою прикладної фізики. Думаю, зв’язки продовжаться й надалі. Бажаю успіхів у роботі, науці, особистому житті! – звернувся до присутніх Почесний доктор УжНУ Олександр Кікінеші.

Пан Шандор також наголосив, що завжди пам’ятатиме про альма-матер й усіляко допомагатиме вишу.