Фахівці кафедри туризму та МК вивчали туристичні об’єкти Виноградівського району
Наші туризмознавці переконані, що розвивати насамперед слід внутрішній туризм
На півночі Виноградівщина межує з Іршавським, на сході – із Хустським, на заході – з Берегівським районами. На півдні району проходить кордон України з Румунією, а на південному заході – з Угорщиною.
На території району розміщені два ботанічні заказники загальнодержавного значення – «Чорна гора» та «Юлівецька гора», які входять до складу Карпатського біосферного заповідника. Не менш відомими є такі археологічні об’єкти, як Малокопанське городище та Королівська стоянка; великий залізоплавильний центр Закарпаття, що датується III–I ст. до нашої ери; відкрита 1974 року стоянка поблизу селища Королева, вік якої сягає близько мільйона років, та ін.
Серед архітектурних пам’яток району – руїни Угочанського замку «Канков» та замку Нялаб у селищі Королеві; палац та парк Перені. Є тут і цікаві сакральні об’єкти – дерев’яна церква у с. Новоселиці; монастир і костьол францисканців та римо-католицький костьол Вознесіння у Виноградові; одна з найстаріших церков Закарпаття – римо-католицький храм в селі Шаланках; греко-католицька церква св. Архангела Михаїла у Великих Ком’ятах; костел св. Олени у Вилоку; реформатська церква в с. Дюлі та церква св. Петра і Павла в с. Текові.
У ході ділових зустрічей з керівництвом Виноградівської районної державної адміністрації, головами Новоселицької та Чернянської селищних рад та Святославом Галом – завідувачем сектору туризму та транскордонного співробітництва досліджуваної території, який супроводжував науковців, розглянули ряд важливих пропозицій співпраці в галузі туризму, зокрема підписання договору про співпрацю; розробка нових туристичних маршрутів; організація та проведення практики студентів.
Фахівці кафедри туризму вражені красотою та багатством Виноградівщини і переконані, що розвивати треба насамперед внутрішній туризм.
декан факультету туризму та МК УжНУ