Хто не бачив Пікуя, … той не студент факультету туризму та МК

Торкнутися хмар на висоті понад 1400 метрів над рівнем моря, відчути неосяжність та величність Карпат, покуштувати чорного золота і насолодитися останніми теплими днями осені: студенти факультету туризму та МК часу не гають і підкорюють гірські вершини нашого краю.

Майже два десятки студентів І курсу спеціальності «Туризм» та четвертокурсників спеціальності «Готельно-ресторанна справа» разом із академнаставницями Уляною Ханас та Мар’яною Попик підкорили найвищу вершину Вододільного хребта – гору Пікуй.

Непростий підйом від села Щербовець зайняв понад три години. Однак час не помічали: за дружніми бесідами, смакуванням яфинами, які закарпатці називають чорним золотом, і привалом для перекусу в альтанці на мальовничій галявині серед гір дихалося вільніше, а ноги самі несли на вершину.

Тетяна Козловська

Одна з підкорювачок вершини четвертокурсниця Тетяна Козловська захоплено розповідає: «Родом я з Бахмута Донецької області і в горах побувала вперше, хоча уже не перший рік живу на Закарпатті. Це була дуже крута поїздка! Серед нас були люди, які, як і я, взагалі вперше їхали в гори, і для них це було ну дуууже захопливо. Думала, що буде дуже холодно, важко… Дорогою до села, біля якого височіє Пікуй, навіть жартували, що наша гора страшна, захмарена, чорна – вона справді здавалася грізною і складною для підкорення. Але все обійшлося, ми впоралися! Приємно та неочікувано, що ми з викладачами були як одна дружна родина. Всю дорогу жартували, фотографувалися, говорили про життя. Взагалі зрозуміла, що гори – це місце, де відпочиваєш розумом, думками. Більше нас здивувало те, яка краса нас очікувала на вершині гори. Вся велич золотої осені перед нами. Отак стоїш і думаєш: «Це того варте!»

Фото з приголомшливими краєвидами ще довго грітимуть ужнівських підкорювачів вершин, що дорогою на Пікуй одними з перших відчули й побачили цьогорічні осінні приморозки.

Ксенія Шокіна