Інститути та центри УжНУ провели спільний семінар
Тема заходу – кращі практики та методи роботи науково-дослідних інститутів і центрів Ужгородського національного університету
Директор Центру сталого розвитку, кандидат політичних наук, доцент Ганна Мелеганич розповіла присутнім про сприяння реалізації міжнародних програм та сталому регіональному розвитку, а також активізацію науково-дослідницької діяльності. ВНЗ у цій сфері поширює принципи сталого розвитку у різних напрямах: освітня, просвітницька, міжнародна діяльність. Загалом сталий розвиток – це взаємне узгодження економічних, екологічних, соціальних чинників.
Зацікавила гостей і презентація директора Центру гендерної освіти при УжНУ Маріанни Колодій. Центр надає навчальну, наукову підтримку не лише студентам, адже рівний правовий статус жінки і чоловіка – актуальне нині питання для багатьох. Основні напрями роботи представлені в бібліотеці з гендерної тематики, яка функціонує з січня 2006 року.
З 2007 року на базі центру проводять заняття «Школа відповідального батьківства», а з вересня 2009 з участю центру створено Всеукраїнську мережу організації, що працює у цій сфері. Також з 2010 року при центрі діє «Школа підготовки молоді до шлюбу». В УжНУ читають такі дисципліни, як: «Основи теорії гендеру», «Гендер і політика», «Гендер і ЗМІ», «Гендерна психологія», «Гендерна педагогіка».
Мирослава Лендьел, проректор УжНУ, директор НДІ Центральної Європи, підкреслює, що Словаччина, Румунія, Польща, Україна багато мають спільностей. Ментальність, культура, релігія, традиції, звичаї цих країн тісно пов’язані із Закарпаттям. Після теракту в Парижі, подій в Україні в зоні АТО виникає питання, де найвищий рівень безпеки. Цікаву думку з цього приводу висловила Надія Керецман, яка досліджувала процеси, що відбувалися в середньовіччі: «Де більший рівень добробуту, там вищий рівень безпеки».
Висновком семінару можна вважати тезу, що здоров’я сім’ї – це здоров’я довкілля, а один із стрижнів здорового суспільства – церква.