Трудовий колектив історичного факультету обговорив рішення Вченої ради УжНУ про реорганізацію підрозділу

За звернення до Вченої ради про скасування її рішення проголосувало 36 членів трудового колективу, четверо утрималося

0 1 967
14 листопада засідала вчена рада історичного факультету. Відтак відбулися збори трудового колективу, із 49 членів якого на засіданні були присутні 40. Головним питанням порядку денного стало обговорення рішення Вченої ради університету від 8 листопада про реорганізацію, яка зачіпає й істфак.

Володимир Фенич

Офіційною підставою для реформування факультету стала замала кількість студентів, які стаціонарно  здобувають тут вищу освіту (а саме – 196 при потрібних 200), на що вказано в акті перевірки Держінспекцією навчальних закладів України нашого вишу у вересні. Декан істфаку Володимир Фенич звернув увагу присутніх на те, що в документі перевірки інформація про кількість студентів вказана на 1 липня 2016 року, тобто час, коли випускники вже відраховані, а першокурсники ще не набрані. Він вважає, що до уваги мала братися кількість «здобувачів вищої освіти» на кінець вересня – коли всі студенти ліквідували академзаборгованості, завершився перехресний вступ, а також зараховано аспірантів і докторантів. Саме цей період, на його думку, може показати реальне число тих, хто здобуває вищу освіту на денній формі навчання. Таких історичний підрозділ, за інформацією, що прозвучала на зборах, налічує нині понад 240.

Щодо питання реорганізації, Володимир Іванович переконаний, що в разі нагальної потреби ухвала про реорганізацію справді можлива, але за колегіального рішення. Воно має випливати із позиції колективу, з яким, каже Володимир Фенич, попередніх консультацій щодо об’єднання не вели.

Співголова профспілкової організації співробітників та викладачів історичного факультету Василь Міщанин у своєму виступі повідомив про проведені організацією збори, на яких більшість проголосувала за незгоду з рішенням Вченої ради ДВНЗ «УжНУ» від 8 листопада 2016 р. про реорганізацію історичного підрозділу. Аргументують це насамперед тим, що історичний факультет є класичним підрозділом, що стояв біля витоків вищої освіти в краї, й наразі має достатню кількість студентів, передбачену чинним законодавством для існування факультету як окремої структури.

Василь Карпов

Від студентства виступив голова студради факультету Василь Карпов. Він повідомив про ранішню зустріч студентів-істориків (118 осіб) з керівництвом вишу – ректором Володимиром Смоланкою та проректором із науково-педагогічної роботи Мирославою Лендьел, головами профкому та студентської ради. Василь Карпов зауважив, що зустріч було призначено, аби студенти могли висловити свою думку щодо ситуації, яка склалася. Голова студради факультету каже, що більшість (близько 90 студентів) виступила проти об’єднання.

Виступив на зборах і завідувач кафедри історії України Роман Офіцинський, котрий поінформував аудиторію про підтримку позиції істфаку його колишніми випускниками, які ініціюють створення Ради випускників, котра б сприяла розвитку факультету.

Насамкінець декан Володимир Фенич виніс на голосування пропозицію звернутися до Вченої ради університету з проханням скасувати її рішення від 08.11.2016 про реорганізацію історичного факультету, факультету міжнародних відносин та факультету міжнародної політики, менеджменту та бізнесу УжНУ, а також до міністра освіти та науки України й голови Закарпатської облдержадміністрації. 36 членів трудового колективу проголосували «за», четверо «утрималися».

Катерина Хижняк

P. S. Продовження теми – найближчим часом у відеовиступі ректора УжНУ Володимира Смоланки.