Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Юристи-міжнародники взяли участь у науковій конференції в Києві

Професор кафедри міжнародного права та міжнародних відносин УжНУ Георгій Динис виступив із доповіддю «Застосування інституту естопель на прикладі агресії РФ проти України»

0 520
Юристи-міжнародники взяли участь у науковій конференції в Києві
Юристи-міжнародники взяли участь у науковій конференції в Києві
Нещодавно в Києві відбулася наукова конференція – круглий стіл «Теорія і практика міжнародного права в контексті агресивної війни Росії проти України. Проблема відповідальності РФ за агресивну війну». Організували захід Українська асоціація міжнародного права, Інститут міжнародних відносин КНУ ім. Тараса Шевченка, кафедра міжнародного права КІМО.

Завідувач кафедри міжнародного права УжНУ, професор кафедри Георгій Динис на конференції виступив з науковою доповіддю «Застосування інституту естоппель у міжнародному праві (на прикладі агресії РФ проти України)», у якій розглянув конкретні міжнародні правопорушення, скоєні Російською Федерацією: анексію насильницьким шляхом Криму – частини території незалежної, суверенної держави України – та розв’язання міждержавного збройного конфлікту гібридного типу на Сході України.

Юристи-міжнародники взяли участь у науковій конференції в Києві

Георгій Динис

«Юридичною основою притягнення до міжнародної правової відповідальності держави Російська Федерація є системні порушення міжнародного договірного права, добровільно задекларованої офіційної згоди на обов’язковість багато- та двосторонніх міжнародних договорів (стаття 14 Віденської Конвенції про право міжнародних договорів (1969 р.), основних універсальних, регіональних принципів міжнародного права, загальних принципів права – erga omnes (лат. «щодо всіх») – суверенна держава має зобов’язання перед міжнародним співтовариством), estoppel (сумлінності / добросовісності – good face/ bona fides). При цьому добровільне прийняття на себе Російською Федерацією зобов’язань означає і dejure згоду з тим міжнародним правопорядком, якого держава – член Ради Безпеки ООН системно і безкарно не дотримується.

Тобто РФ відкрито порушує добровільно взяті на себе міжнародно-правові зобов’язання. Це означає, що міжнародне право діє, але сучасний механізм міжнародно-правового урегулювання міждержавного збройного конфлікту Росія – Україна, агресивних діянь великої держави на сьогодні є неефективним. Залишаються тільки ілюзії», – йдеться в доповіді Георгія Диниса.

Під час конференції із доповіддю «Теорія і практика міжнародного права в контексті агресивної війни Росії проти України. Проблема відповідальності РФ за агресивну війну» також виступив український правознавець-міжнародник, заслужений юрист України, Надзвичайний і Повноважний Посол України, доктор юридичних наук, професор Володимир Василенко.

У роботі конференції взяли участь Габріел Лізанець та Едвард Людвіг Дунскаускас – студенти ІІ курсу юридичного факультету, напряму «міжнародне право». Як стверджують організатори, досвід таких конференцій, включаючи попередню («Гібридні війни та міжнародне право», 12.06.2016), обговорення актуальних проблем сучасного міжнародного права є дуже корисним та створює сприятливі умови для обміну науковою інформацією з метою розвитку доктрини та практики сучасного міжнародного права.

Засідання круглого столу конференції «Теорія і практика міжнародного права в контексті агресивної війни Росії проти України. Проблема відповідальності РФ за агресивну війну» та «Гібридні війни та міжнародне право» можна переглянути за посиланням.

Іванка Когутич
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.