Про місцеві уряди в США студентам-правникам розповідала професорка зі штату Орегон
Лінда Модрелл вперше приїхала до нашого університету у складі делегації американської сторони Асоціації міст побратимів «Корвалліс–Ужгород»
Раду Асоціації очолює добрий друг Ужгородського університету, Honoris causa нашого вишу, почесний громадянин Ужгорода, громадський діяч Пітер Бобер. Він також нещодавно виступав перед правниками, розповідаючи про діяльність програми міст-побратимів, тепер же представив студентам свою колегиню. У гостей були заплановані також візити на факультет МЕВ та зустріч із керівництвом УжНУ.
Тема лекції, котру прочитала професорка Лінда, – «The role of counties in American life». Вона конкретно розповіла молоді про адміністративний поділ США, зауваживши, що подібно до наших областей, там – регіони (counties), у які об’єднані штати.
Лекція була відкритою, однак на неї відібрали студентів, що добре володіють англійською мовою (адже закордонні гості спілкувалися саме нею) і тих, хто вивчає проблеми місцевого самоврядування, конституційне та адміністративне право. Передбачалося, щоб знання, здобуті в ході лекції, були пов’язані з навчальною програмою, яку тепер опановують майбутні фахівці у галузі права.
Декан юридичного факультету Ярослав Лазур зауважує: «Англо-саксонська система в галузі місцевого самоврядування специфічна, і досвід у цьому США є важливим для підготовки майбутніх юристів. Зокрема, нас цікавить новітній підхід американців до розмежування політичних посад від адміністративних у місцевому врядуванні, що забезпечує так звану систему «public government» (публічне управління) на місцевому рівні. Ця зустріч дає можливість для студентів безпосередньо ознайомитися з напрацюваннями закордонних педагогів, учених-практиків. Такі лекції – важлива складова навчального процесу на факультеті, а в останній місяць відбувається динамічна, системна робота у цьому напрямку».
Варто зауважити, що співпраця УжНУ з Oregon State University (державний університет у Корваллісі – в центрі Західного Орегону) вдало функціонує вже не один рік. Це постійні взаємні візити науковців, що передбачають і екскурсійну складову – ознайомлення з важливими адміністративними одиницями міст. Ведеться робота і в режимі дистанційного навчання, до прикладу, рік-два тому студенти-юристи мали змогу прослухати лекцію онлайн від фахівців у правничій сфері зі штату Орегон. Надалі такі дружні взаємини планують лише розвивати й продовжувати співпрацю.
фото авторки