Нещодавно на біологічному факультеті відбулася чергова зустріч робочих груп щодо обговорення освітньо-професійних програм «Біологія» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти предметної спеціальності 014.05 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини). Обговорили питання щорічного оновлення й перегляду ОПП.

На біологічному факультеті обговорили вдосконалення освітніх програм зі стейкхолдерамиОбговорення проєктів освітньо-професійних програм з представниками стейкхолдерів ‒ невід’ємна складова процедури вдосконалення освітніх програм для підготовки здобувачів вищої освіти в дусі сучасних освітньо-наукових напрямів для забезпечення якісної освітньої діяльності, яка відповідає рекомендаціям і стандартам Європейського простору вищої освіти.

З цією метою відбулася вже традиційна серія зустрічей представників групи забезпечення освітньо-професійних програм – деканеси біологічного факультету, доц. Ярослави Гасинець, гарантів ОПП «Біологія» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти доц. Федора Куртяка та Михайла Вакерича – з роботодавцями: директоркою Ужгородської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 3 з поглибленим вивченням англійської мови, вчителькою біології Світланою Фесенко і очільницею Ужгородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 ім. В.С. Гренджі-Донського, вчителькою біології Марією Гринчук та представниками здобувачів – головою студентського парламенту Андріаною Реган та головою профспілки студентів біологічного факультету Дариною Бабілею.

На біологічному факультеті обговорили вдосконалення освітніх програм зі стейкхолдерамиСаме роботодавці першими відчувають потребу у фахівцях належної якості, тому активно беруть участь у перегляді, оновленні й обговоренні освітньо-професійних програм. Роботодавці відзначають ефективність дуальної форми освіти, яка набула широкого використання серед здобувачів вищої освіти предметної спеціальності 014.05 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини) для підготовки кваліфікованих освітян краю.

Здобувачі теж є активними учасниками динамічного розвитку згаданих освітніх програм. Вони зацікавленні у посиленні практичної складової освітніх компонент та здобутті саме тих компетентностей, які забезпечать їм успіх на ринку праці. Зокрема, здобувачі внесли пропозиції щодо включення окремих тем до ряду ОК, а також запропонували включити ряд вибіркових дисциплін до загальноуніверситетського каталогу.

Під час зустрічей розглянули й обговорили широке коло питань, що стосуються якості підготовки та працевлаштування випускників. Учасники обмінялися думками щодо змісту освітньо-професійних програм «Біологія» відповідних рівнів вищої освіти, переліку й змісту освітніх компонентів і фахових компетентностей, необхідних для підготовки конкурентоспроможних на ринку праці фахівців-біологів.

Представники роботодавців і здобувачів висловили підтримку динаміці розвитку біологічного факультету й задекларували готовність до дальшої співпраці щодо підготовки конкурентоспроможних фахівців.

За інформацією біологічного факультету