На факультеті історії та міжнародних відносин прийняли учасників Малої академії наук

Юні знавці минувшини працювали в секціях історії України, археології, історичного краєзнавства, етнології та всесвітньої історії

Ігор Шніцер
Юні дослідники історії зібралися 16 лютого на факультеті історії та міжнародних відносин УжНУ, щоб представити свої здобутки й напрацювання в Малій академії наук.

На конкурс свої роботи подало понад півсотні школярів. Працювали юні знавці минувшини в кількох секціях: історії України, археології, історичного краєзнавства, етнології та всесвітньої історії.

Потенційним абітурієнтам нашого вишу розповіли про сам факультет, його спеціальності, переваги навчання в УжНУ та перспективи, що відкриваються перед молодими випускниками вишу. Заступник декана Ігор Шніцер зауважив: «Наші студенти мають можливість навчатися й за кордоном, досліджуючи історію та культуру відповідної країни. Ми будемо раді вітати вас на нашому факультеті, якщо виявите бажання й надалі досліджувати історію»

Надія Керецман

«Всі ви вже переможці, – зауважила заступник декана підрозділу Надія Керецман. – Адже ви виконали величезну роботу, готуючи власні наукові дослідження.

Юліанна Шаленик

Десятикласниця Мукачівського ліцею Юліанна Шаленик бере участь у МАН уперше. Дівчина вивчала традиції новосілля у звичаях та обрядах українського народу. Зізнається: «Ця тема мене дуже зацікавила. Нещодавно ми з сім’єю переїхали з квартири у будинок, і було цікаво дізнатися, як наші предки святкували новосілля, яких традицій дотримувалися і як усе це впливало на дальше життя в будинку. Тож при переїзді ми втілювали ці традиції в сучасних умовах – запустили першим до хати кота, я принесла свого домовичка з минулого помешкання й виділила йому особливе місце в домі, а ще – відсвяткували новосілля з новими сусідами, які самі прийшли до нас знайомитися з паляницею.

Практична частина моєї роботи полягала у соціологічному дослідженні – виявилося, що люди майже не знають традицій новосілля. І багато втрачають, адже це сутність нашого народу, частина нас. Як ми ставимося до своїх звичаїв, культури та історії загалом, так будуть ставитися й до нас. Шануймо традиції нашого народу, знаймо свою історію – і тоді в країні запанує добробут».

Ксенія Шокіна