На базі УжНУ обговорили актуальні проблеми кримінального права та кримінології
За результатами роботи круглого столу буде видано збірник матеріалів у друкованому та електронному варіантах
До обговорення актуальних питань запросили науковців, представників органів державної влади та місцевого самоврядування, працівників правоохоронних органів та суддів, які активно займаються дослідженнями у цій сфері.
Модерував захід кандидат юридичних наук, доцент кафедри кримінального права та процесу УжНУ, голова Закарпатського обласного осередку Кримінологічної асоціації України Ярослав Ступник, який привітав присутніх із початком роботи й повідомив, що взяти участь в обговоренні виявили бажання науковці УжНУ, представники правоохоронних органів, Нацполіції, адвокатури Закарпаття та громадських організацій.
«Формат круглого столу обраний для того, аби в дружній, професійній атмосфері при такому високоповажному товаристві фахово поспілкуватися на обрану тематику», – зауважив Ярослав Валерійович, висловивши вдячність від імені Кримінологічної асоціації України керівництву УжНУ та юридичному факультету зокрема за постійну підтримку й допомогу в організації та проведенні різноманітних заходів асоціації.
«Кримінальна юстиція в Україні дотепер перебуває на етапі розвитку, змін, реформ, і ті позитивні кроки чи й негативні моменти, що мали місце останнім часом, не вирішили чимало спірних актуальних питань у захисті органів кримінальної юстиції. Вони й надалі потребують своєї оптимізації, вдосконалення діяльності, кардинального перегляду основних засад і форм громадської участі в діяльності правоохоронних органів. Удосконалення потребує й нормативно-правова база, методологія і методика роботи правоохоронних органів», – пояснив причину обрання саме такої тематики заходу Ярослав Валерійович.
Від імені керівництва вишу виступив проректор Ужгородського університету, професор Олександр Рогач, який відзначив важливість саме таких вузькотематичних заходів і висловив сподівання, що учасники круглого столу вироблять рекомендації щодо удосконалення нашого законодавства, зокрема в обраних для обговорення питаннях.
Олександр Янович також зауважив, що осередок Кримінологічної асоціації на Закарпатті створений зовсім недавно, але такі заходи показують, що «є фахівці в цій сфері, є бажання обговорювати певні проблеми». «Я переконаний, що сьогоднішнім круглим столом ми започаткуємо добру традицію для науковців і практиків збиратися для обговорення наболілих питань. Нехай це буде не щорічно, а бодай щоквартально», – підсумував проректор і побажав присутнім плідної роботи та професійних дискусій.
До урочистих вітань долучився і декан юридичного факультету УжНУ, професор Ярослав Лазур. «Такі дискусії не тільки поповнюють ті надбання, які вже є, а й розвивають науково-практичні напрямки, над якими працюють на кафедрі та й загалом на факультеті», – зауважив Ярослав Володимирович. Він також висловив переконання, що асоціація працює на високому рівні, й запропонував залучати до її роботи практиків, зокрема з числа представників правоохоронних органів та органів правосуддя, адвокатури.
Пан декан відзначив високий рівень організації заходу й запропонував на наступне засідання запросити когось із провідних фахівців у цій галузі з України чи з-за кордону, що дасть змогу вивести асоціацію на загальнодержавний чи й міжнародний рівні.
Відтак учасники перейшли безпосередньо до виголошення доповідей та їх обговорення у фаховому колі. За результатами роботи круглого столу запланували видати збірник матеріалів у друкованому та електронному варіантах. Для охочих розширити тези доповіді до рівня наукової статті була представлена можливість безкоштовної її публікації у віснику Кримінологічної асоціації України.