В УжНУ відзначили День богемістики і словакістики
Роботу розпочали у краєзнавчому відділі «Карпатика» Наукової бібліотеки УжНУ, а продовжили в Почесному консульстві Чеської Республіки в Ужгороді
На зібранні були, зокрема, Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Мірослав Мойжіта, консул Генконсульства Чеської Республіки у Львові Ігор Шедо, почесний консул Чеської Республіки в Ужгороді Отто Ковчар, завідувач музею Івана Ольбрахта в Колочаві Наталія Тумарець.
Першою вітала присутніх голова Закарпатського товариства чеської культури, координатор Центру історичних студій з богемістики і словакістики УжНУ Тетяна Сергієнко: «Травень цього року присвячений слов’янському напрямку, тож продовжуємо розвивати його. Вирішили об’єднати два гарні свята – День захисту дітей та День слов’янської культури».
Почесний консул Чеської Республіки в Ужгороді, президент Торгово-промислової палати Отто Ковчар наголосив на проблемі вивчення чеської мови в нашому регіоні й запропонував розвивати цей напрямок.
Відтак заступник директора Наукової бібліотеки УжНУ, завідувач читацького клубу ім. Вацлава Гавела Вікторія Воробець ознайомила гостей із діяльністю та раритетами університетської книгозбірні. Найціннішим чеським виданням Вікторія Вікторівна назвала частину Біблії 1596 року.
Йшлося також про відділ «Карпатика» (завідувач – Марія Чорній), у якому чимало чеських книжок, у тому числі й написані Т.Масариком.
«Дуже тішать такі заходи. Ви бережете в серцях рідну мову, а бібліотека береже джерела. Мови національних меншин, безперечно, потрібно підтримувати», – зауважила директор Наукової бібліотеки Ужгородського університету Марія Медведь і запросила гостей до екскурсії читальнею.
Роботу продовжили в Почесному консульстві Чеської Республіки в Ужгороді за круглим столом «Вишеградська четвірка. Пріоритети для України».