Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

У зростанні кількості студентів на юрфаку – позитивна динаміка, прозвітував декан Ярослав Лазур

Вчена рада вшанувала одного з перших випускників вишу, нині 90-річного ювіляра, відомого хірурга Дезидерія Петнегазі

0 602
Чергове засідання Вченої ради УжНУ ректор Володимир Смоланка розпочав із повідомлення про зміни у складі органу, пов’язані з обранням Вікторії Микулянець на посаду голови Студентської ради.

Відтак традиційно очільник вишу бажав іменинникам успіхів і гараздів. Члени засідання, своєю чергою, привітали з днем народження і Володимира Івановича.

Ректор вітає Дезидерія Петнегазі

Поважним гостем заходу став Дезидерій Петнегазі, 90-річний ювіляр, один із перших випускників нашого вишу, відомий хірург. Дезидерій Сигізмундович висловив удячність ректорові за запрошення, а також директору ННІ євроінтеграційних досліджень УжНУ Іванові Артьомову – за сприяння якого видано книжку про життєвий шлях ветерана.

Завершивши урочисту частину, члени Вченої ради розглянули конкурсні справи, а після перерви заслухали звіт декана юридичного факультету Ярослава Лазура про навчальну, виховну та наукову діяльність.

Доповідає Ярослав Лазур

Доповідь Ярослав Володимирович розпочав із історії підрозділу. Інформував також про структуру юрфаку, ліцензовані спеціальності. Кадровий потенціал факультету складається з 90 % працівників за основним місцем роботи, також 10 % тих, хто трудиться за сумісництвом (здебільшого це юристи-практики, які допомагають забезпечити якісний навчальний процес).

Пан Лазур акцентував на інформації про контингент студентів. Нині в правничому підрозділі, за даними ЄДЕБО, здобуває фах понад 1 300 осіб. «Показники контингенту нерозривно пов’язані з показниками прийому на навчання. Якщо перед тим був спад абітурієнтів, то протягом останніх двох років – позитивна динаміка у зростанні кількості студентів на юрфаку. Цьому сприяє, зокрема, комплексна профорієнтаційна робота», – зауважив Ярослав Лазур.

Інфографіка

Присутні також почули про особливості навчального, виховного, наукового процесів. Так, цьогоріч видано 23 навчальні й навчально-методичні посібники та підручники, опубліковано 23 наукові статті та 154 наукові доповіді в тезах. Функціонує й спеціалізована вчена рада, створена 2014 р. Також є 5 видань, які включені до міжнародної наукометричної бази даних «Index Copernicus International». Зокрема, «Visegrad journal on human rights» (створюється спільно зі словацькими колегами) планують включити до бази «Scopus».

Ішлося й про міжнародну співпрацю, в рамках якої діє програма академічної мобільності для студентів і викладачів Erasmus +. Щодо матеріально-технічної бази – навчальний процес супроводжується використанням сучасних технічних засобів та мультимедійного оснащення. За останній час відремонтували 12 аудиторій та інших приміщень, часткового облаштували подвір’я факультету.

«Юридичний факультет – не тільки один із найбільших, а й найкращих у нашому виші. Варто відзначити: Ярослав Володимирович глибоко проаналізував і вдало візуально продемонстрував аспекти діяльності підрозділу», – резюмував ректор Володимир Смоланка.

Ольга Брайлян

Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.