Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Представники факультету математики та ЦТ провели для школярів краю екскурсію музеями УжНУ

До УжНУ з пізнавальною метою завітали учні Свалявського закладу загальної середньої освіти №1 та Руськокомарівського ліцею на Ужгородщині

0 4
Завідувач кафедри кібернетики і прикладної математики УжНУ Павло Мулеса разом із учителькою математики та інформатики Свалявського закладу загальної середньої освіти №1 й випускницею математичного факультету Габрієлою Бурч організували захопливу науково-пізнавальну екскурсію для школярів згаданого ЗЗСО на Свалявщині та Руськокомарівського ліцею. Ця зустріч стала частиною тижня математики та інформатики і мала на меті зацікавити учнів цими й іншими предметами на ФМЦТ та допомогти їм у виборі майбутньої професії.

Представники факультету математики та ЦТ провели для школярів краю екскурсію музеями УжНУПредставники факультету математики та ЦТ провели для школярів краю екскурсію музеями УжНУТакий захід на факультеті вже не вперше. Павло Мулеса розповів: «З моменту створення музею Малої академії наук одразу виникла й ідея показати його учням – долучати до профорієнтаційної роботи. Музей існує вже давно, але офіційно ще не відкритий. Усі наші гості, а їх за цей час було досить таки багато, – ексклюзивні відвідувачі, адже мають унікальну можливість побачити експонати ще до офіційного відкриття.

Учні Свалявської школи №1 самостійно висловили бажання відвідати екскурсію. Наші випускники працюють там викладачами математики й інформатики, вони також хочуть почерпнути щось нове. Ми, своєю чергою, намагалися максимально взаємодіяти з учнями, розповідали про кожен експонат. Щоб екскурсія була максимально цікавою, розділяємо учасників на дві групи: тих, кого цікавить математика, фізика й цифрові технології, і тих, кого ці напрямки не надто захоплюють. Останнім, як правило, цікавіше відвідати музей на факультеті історії та міжнародних відносин у будівлі ректорату. Там з ними займалися викладачі факультету.

Також я запропонував начальниці відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Баранинської ОТГ Еріці Дезидерівні Янович долучити ще кілька шкіл. У результаті до екскурсії приєдналися учні 10–11 класів Руськокомарівського ліцею. Гості оглянули експонати в музеях, а потім ми ознайомили їх їз профорієнтаційною інформацією. Наш факультет пропонує чотири спеціальності, і ми підготували презентацію (детальніше тут), у якій викладачі та студенти розповіли про навчання. Голова профкому Вероніка Андрусик презентувала особливості навчання на факультеті. Такі зустрічі варто проводити: вони допомагають майбутнім абітурієнтам визначитися з вибором професії. До пандемії відділ профорієнтаційної роботи організовував аналогічні заходи для всіх закладів освіти області – для учнів 9, 10 та 11 класів. Це було значно складніше, а тепер ініціативу стимулюють самі представники шкіл, що дуже тішить».

Представники факультету математики та ЦТ провели для школярів краю екскурсію музеями УжНУУчні відвідали й ректорат університету, Археологічний музей ім. Е. Балагурі, а також поспілкувалися із заступником декана історичного факультету Ігорем Шніцером, який подарував їм книгу «Карпатська Україна як етап українського державотворення та боротьби українців за незалежність у ХХ ст.».

Представники факультету математики та ЦТ провели для школярів краю екскурсію музеями УжНУСпіворганізаторка заходу Габріела Бурч розповіла: «У рамках тижня математики та інформатики, яка проходила в школі з 17 до 21 лютого, ми з колегами вирішили організувати щось незвичайне. Як голова шкільного методичного об’єднання, я запропонувала цю ідею. Знаючи про Музей науки лише з інтернету, написала Павлу Павловичу Мулесі. Після розмови з ним уже не сумнівалася, що для екскурсії варто звернутися саме на рідний факультет.

Особливо цікавою виявилася інтерактивна частина музею. Це можливість доторкнутися до науки, поєднати навчання з розвагою. Не менш захопливою була розмова з викладачами та студентами факультету. Я вважаю, що кожен учень зробить правильний вибір для свого майбутнього».

Своєю чергою, директорка Руськокомарівського ліцею Лариса Сарваш зазначила: «Викладачі та студенти факультету математики та цифрових технологій ознайомили учнів із можливостями навчання, показали, що математика – це не лише «суха» наука, а й цікава пригода. Відвідування музеїв вразило учнів. Дякуємо організаторам за чудову профорієнтаційну роботу».

На завершення екскурсії учні у пам’ять про героїв Небесної Сотні отримали паперових ангелів, які напередодні підготували студенти. Станіслав Скорондяк, голова студентського самоврядування УжНУ, розповів: «До нас приїхали школярі, тому ми вирішили тепло зустріти їх на факультеті й одночасно вшанувати героїв. Студенти виготовили символічних ангелів у межах всесвітньої акції «Ангели пам’яті» на вшанування Небесної Сотні. Після профорієнтації роздали їх гостям. Вони взяли їх із собою та встановили у своїх школах. Це був не лише профорієнтаційний захід, а й важливий урок патріотичного виховання».

Десятикласниця Вікторія Легеза підсумовує: «Захід приємно вразив. Було цікаво дізнатися про деталі навчання, зрозуміти, як вибрати напрямок до душі. А екскурсії музеями та спілкування зі студентами й викладачами – це саме те, що допомагає по-справжньому відчути атмосферу університету і зробити свідомий вибір майбутньої професії».

За інформацією завідувача кафедри кібернетики і прикладної математики Павла Мулеси
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.