Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Рахівщина причарувала студентів-істориків: завершився другий тиждень їхньої етнографічної практики

Упродовж завершального тижня практики планується ритуал посвяти студентів в етнографи, екскурсія Лінією Арпада, цікава культурна програма

0 589

На автобусній зупинці села Білин

Планірка за горнятком чаю
Село Лазещина на Рахівщині стало цьогоріч осередком етнографічної практики студентів-другокурсників Ужгородського університету, які обрали своїм фахом історію. Відповідає за її проведення завідувач кафедри історії України Роман Офіцинський, котрий днями провідав практикантів та їх керівників, познайомився з проміжними результатами, побутом й умовами проживання.

На кухні – порядок!

Студенти вже набули певного досвіду і суцільними етнографічними обстеженнями наразі охопили села Білин, Чорну Тису, Стебний. Записано кілька інтерв’ю і вивчено приватний парк скульптур радянського періоду в Рахові.

Виконані уточнювальні дослідження у присілках Ясіня та Лазещини – Репегові, Зимірі, Свидівці. Ці присілки дуже великі за площею, а їхнє населення значно перевищує людність окремих сіл, наприклад, Ужгородського району.

У селі Білин

Практиканти працюють у трьох тематичних групах на чолі з наставниками. Життя краю протягом останнього століття вони вивчають з Павлом Леньом, народну магію та демонологію – з Василем Королем, календарну обрядовість і господарську культуру – з Василем Коцаном.

Студенти вже виконують індивідуальні завдання без постійного нагляду і супроводу досвідчених етнографів. Також у Ясіня і Лазещині плідно працює харківський дослідник Михайло Красіков. Він не намагається зібрати матеріал зі значної кількості населених пунктів, а фронтально (всебічно) заглиблюється в традиційну культуру двох сусідніх сіл.

Студенти-історики щиро вдячні всім співрозмовникам, порадникам і помічникам, особливо рахівському юристу Владиславу Губку, очільнику районного управління культури Володимиру Шепеті, працівникам сфери культури й органів місцевого самоврядування Олені Передарюк, Галині Коростельовій, Василині Рещук з Ясіня та Чорної Тиси, Марії Гриньків і Марії Герасименко з Білина.

У Параски Куриляк (с. Чорна Тиса)

Багато допомогли місцевий історик і туристичний гід, випускник історичного факультету Василь Баккай, депутат Лазещинської сільради Андрій Делятинчук і пані Одарка, котра сусідить з базою практики – філією обласного екологічно-натуралістичного центру в Лазещині.

Федір Мельничук демонструє тканий рушник своєї мами (с. Стебний)

У третій завершальний тиждень практики планується ритуал посвяти студентів в етнографи, екскурсія Лінією Арпада, цікава культурна програма.

За інформацією доцентів кафедри історії України, керівників
етнографічної практики Василя Коцана та Павла Леня

Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.