Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Враженнями про перші тижні навчання поділилися студенти-американісти

Заняття для них проводяться й на базі інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» обласної бібліотеки ім. Ф. Потушняка

0 1 170
Враженнями про перші тижні навчання поділилися студенти-американісти
Враженнями про перші тижні навчання поділилися студенти-американісти
Влітку цього року вперше в історії Ужгородського університету оголосили набір на «Американістику» (спеціалізація на бакалавраті з «Історії та археології») – у вересні перші студенти-американісти приступили до навчання. Випусковою для них  є кафедра історії України (завідувач – професор Роман Офіцинський).

Ідеться передусім про поглиблене вивчення минулого й сьогодення США і Канади, а також іноземних мов – англійської, іспанської та французької. На старших курсах навчальним планом передбачено викладання історичних дисциплін англійською. Навчальні заняття проводяться, зокрема, й на базі інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» обласної бібліотеки ім. Ф. Потушняка, що має ошатне приміщення, сучасні мультимедійні системи і постійно поповнюється виданнями з американістики.

Спеціально укладена також Угода про співпрацю між Ужгородським національним університетом і Закарпатською обласною універсальною науковою бібліотекою ім. Ф. Потушняка щодо підготовки істориків-американістів, яка передбачає проведення на базі «Вікна в Америку» занять студентів, вивчення і вдосконалення англійської мови за допомогою ліцензійних комп’ютерних інтерактивних програм, надання доступу до глобальних віртуальних баз бібліотек англійською мовою, розробку спільних заявок на участь у ґрантових програмах тощо. Своїми враженнями про перші тижні навчання діляться студенти-американісти.

Враженнями про перші тижні навчання поділилися студенти-американісти

Ярослав Ваш

Ярослав Ваш: «Я обрав американістику ще й тому, що мої мама і брат живуть і працюють у найбільшому американському місті – Нью-Йорку. Любов до історії мені прищепила вчителька Алла Михайлівна Лізанець (закінчив я Іршавську загальноосвітню школу №1). Наш історичний факультет красивий як зовні, так і всередині. Вважаю, він найкращий в УжНУ. Мої викладачі дуже добре подають навчальний матеріал на лекціях, їх цікаво слухати і легко самому вчитися, відповідати на семінарських заняттях.

Дещо неочікуваним для мене стало те, як доброзичливо, по-дружньому ставляться до нас, першокурсників, студенти старших курсів. Коли приходжу вранці на заняття, всі вітаються. Я потрапив у дуже хороший колектив. Зі своїми однокурсниками знаходжу спільну мову, спільну тему для розмови. Американістика мене приваблювала давно – зацікавився історією США ще у молодших класах. Найбільше наразі мені подобається дисципліна «Українська американістика», котру викладає доцент Наталія Миколаївна Радченко. Великий інтерес викликає те, як українські вчені розглядають внутрішню і зовнішню політику США і Канади, повсякденне життя самих американців».

Враженнями про перші тижні навчання поділилися студенти-американісти

Іванна Данко

Іванна Данко: «Перші враження можна передати словом «інакше». Університет і школа – абсолютно різні. Нові викладачі, однокурсники, предмети, аудиторії… – усе це спочатку навіювало страх, навіть паніку. Тепер можу впевнено сказати, що безпричинно. Ближче познайомившись із викладачами й однокурсниками, іншими студентами, з нашою випусковою кафедрою історії України, я зрозуміла, що весь факультет є однією великою і дружною родиною. Тебе підтримають добрим словом, а коли потрібно, допоможуть у будь-якому питанні. Навчання буде складним, але, сподіваюсь, цікавим.

Я рада, що вступила на історичний, на американістику. Наш академнаставник – асистент Павло Миколайович Худіш – нещодавно захистив кандидатську дисертацію. Він вільно володіє не тільки англійською, а й словацькою та чеською мовами. Павло Миколайович викладає нам «Вступ до спеціальності», є великим патріотом України, рідного краю. Як досвідчений екскурсовод, наш наставник ознайомив мене й однокурсників з історичними родзинками Ужгорода. Про багато речей довідалася вперше, адже я не ужгородка – родом з Виноградова».

Враженнями про перші тижні навчання поділилися студенти-американісти

Михайло Сокач

Михайло Сокач: «Перший місяць навчання минув, на диво, легко. Боячись, що вибрав не ту спеціальність, я не знаходив собі місця перші вересневі дні. Тепер уже почуваюся наче риба у воді, багато спілкуюся зі студентами і викладачами, щиро захоплююся самим процесом навчання. Американістика мені подобається тим, що тут передбачене поглиблене вивчення англійської мови, а потім можна буде вибрати ще одну іноземну – іспанську чи французьку. Дуже добре, що до наших послуг «Вікно в Америку» – прекрасно технічно укомплектована аудиторія. Її нам для навчальних занять надає Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Ф. Потушняка. Вся наша група – активні читачі цієї бібліотеки. Хочу також гарно подякувати вчителям рідної Неліпинської школи (Свалявський район) за те, що підготували мене до самостійного життя».

Враженнями про перші тижні навчання поділилися студенти-американісти

Володимир Філей

Володимир Філей: «Влітку я закінчив школу в рідному селі Сасові на Виноградівщині, без роздумів подав документи на американістику в Ужгородський національний. Я приємно здивований. Для мене все це нове і досі не звідане. Американістика дає шанс стати ближче до провідних країн світу – США і Канади, повністю поринути в їх минуле. Я дуже задоволений навчанням. Для мене американістика є свідомим вибором. Завжди прагнув дізнатися, знайти щось нове про американський континент. Цікаво слухати лекції, зокрема з археології Північної Америки, які читає доцент Володимир Валерійович Мойжес. До речі, родом з мого села відомий український археолог Василь Бідзіля (1936–1999) – авторитетний знавець доби заліза. Найбільше його прославили розкопки скіфського кургану – родинної царської усипальниці «Гайманова могила» (Запорізька область) у 1969 році».

За інформацією Тетяни Попович,
викладача кафедри історії України УжНУ
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.