Студенти-історики знову випробували новий екскурсійний маршрут

Разом з доцентом Ігорем Прохненком молодь відвідала Хотинську і Кам’янець-Подільську фортеці, ознайомилася з визначними місцями української столиці

У Хотинській фортеці

Щорічні поїздки містами України вже стали доброю традицією для істориків УжНУ. Чимало студентів уперше бере участь у таких подорожах, які приносять їм новий досвід, враження та знайомства, а також зміцнює дружбу як з однокурсниками, так і зі студентами з інших курсів. Нещодавно історики знову випробували новий маршрут, започаткований півроку тому. Разом зі своїм викладачем археології доцентом Ігорем Прохненком вони охопили три українські міста.

Біля Хотинської фортеці

Спершу відвідали Хотин – невелике містечко з бурхливим минулим. Знаменита тутешня фортеця вкотре вразила студентів своєю суворістю та гордістю. Саме біля неї відбулася знаменита Хотинська битва, після якої загинув кошовий отаман Петро Сагайдачний. Для багатьох ця твердиня відома тим, що біля неї було знято декілька історичних фільмів.

Кам’янець-Подільська фортеця

У Кам’янець-Подільській фортеці

Наступним пунктом маршруту став Кам’янець-Подільський. Студентам зробили чудову екскурсію центром міста, де стоїть чепурна ратуша та відомий пам’ятник туристу. Родзинкою була, звичайно, знаменита тутешня фортеця, де певний час перебував у в’язниці керівник повстанського руху на Поділлі Устим Кармелюк.

І, нарешті, останнім у маршруті було місто Київ. Історики відвідали Києво-Печерську лавру, меморіальний комплекс «Національний музей історії України у Другій світовій війні», погуляли найвідомішою вулицею України – Хрещатиком. Також студенти відвідали Софійську площу та Національний музей історії України.

Біля лаври

Біля лаври

У Національному музеї історії України

Біля Золотих воріт

Традиційно поверталися додому потягом із вагонами незабутніх вражень.

Серед мандрівників було багато першокурсників, дехто з яких уперше відвідав столицю та згадані фортеці. Приємно, що викладачі-історики допомагають своїм студентам відкривати для себе Україну та заохочують їх до нових подорожей. Безсумнівно, добрі традиції поїздок студентів-істориків зберігатимуться й надалі.

Юрій Офіцинський,
магістрант спеціалізації