Студентка українського відділення філфаку УжНУ презентувала дебютну збірку оповідань

Усі ілюстрації, котрі доповнюють оповідання «Сонячного каміння», намалювала сама авторка

0 1 018
30 березня в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф.Потушняка відбулася презентація першої збірки студентки 4-го курсу українського відділення філфаку УжНУ Анни Фельцан «Сонячне каміння». Модераторкою заходу виступила доцент кафедри української літератури Олександра Ігнатович.

«Минуло два роки після дебютних прозових творів Анни. Тепер дівчина презентує цілу збірку своїх оповідань», – такими словами розпочала захід Олександра Степанівна. Свою назву книга «позичила» від одного з творів, уміщених у ній. Особливою її робить ще й те, що всі ілюстрації, котрі доповнюють оповідання, намалювала сама авторка.

Як розповіла присутнім пані Ігнатович, Анна не тільки хороша студентка й перспективна письменниця. Дівчина має музичну освіту, грає на фортепіано й активно займається науковою діяльністю – пише статті, виступає на міжнародних конференціях. «Це той випадок, коли людина намагається максимально реалізувати себе», – стверджує про свою підопічну Олександра Степанівна.

«Сонячне каміння» – збірка з 15 оповідань, написаних протягом останніх двох років. Головною темою творів є кохання – драматичне, дещо абсурдне, як і людське життя загалом. Післямову до книги написала письменниця Мар’яна Нейметі, якій удалося проникнутися творами Анни та влучно підвести читача до фіналу збірки.

Протягом заходу Анна розповідала про процес написання книги, ділилася власною її оцінкою, зачитувала окремі твори. На зустрічі також виступили юний піаніст Олександр Воєводін, котрий виконав «Прелюдію» Берковича та «Експромт» Шуберта, та акторка Закарпатського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені братів Шерегіїв Дар’я Горшкова, котра прочитала три вибрані оповідання Анни.

На завершення зустрічі присутні могли поставити молодій письменниці питання й придбати екземпляр щойно виданої збірки з автографом.

Антоніна Чундак,
фото Іванки Когутич