Європейський суд з прав людини влаштували на юрфаку студенти факультету історії та міжнародних відносин

Чергову освітньо-рольову гру ініціювали члени організації «Молода дипломатія»

Учасники засідання
Освітньо-рольове моделювання засідання ООН, яке студенти – члени організації «Молода дипломатія» – влаштували в жовтні цього року, стало не останньою можливістю для молоді відчути себе частиною міжнародних справ. Днями у судовій залі юридичного факультету відбулося ще одне змодельоване засідання – цього разу Європейського суду.
Іван Вовканич

Перед початком заходу зі вступним словом до присутніх звернувся декан факультету історії та міжнародних відносин Іван Вовканич, який коротко пояснив, що то за інституція – Європейський суд. «Ну, а більш докладно, як відбуваються його засідання, ми зараз побачимо. Вдалого розгляду справ», – усміхаючись побажав молоді успіху декан.

До зали увійшла студентка другого курсу Христина Азархова у ролі секретаря засідання, відтак свої місця зайняли поважні судді – студенти Денис Соломко, Сергій Грись та Даніелла Мицик. Розгляд першої справи почався…

Під час засідання
Олеся Худзей
Георгій Динис

Загалом студентський «Європейський суд» розглянув три справи. Захисники обох сторін, свідки, питання, заперечення – все як у справжньому суді. Після винесення вироку засідання було завершено.

Керівниця «Молодої дипломатії» в УжНУ Олеся Худзей подякувала студентам і присутнім за проведений захід й запросила до слова завідувача кафедри міжнародного права, кандидата юридичних наук Георгія Диниса.

Професор кафедри акцентував, що до студентів має тільки рекомендації, а не зауваження: «Наголошую: моя мета тут – пробувати допомогти в тому, щоб кожен учасник процесу формував свою юридичну позицію й умів її відстоювати. У процесі таких заходів це реально можливо», – резюмував правник.

Йосип Барто
Олександр Білак

На засіданні були присутні й представники влади. «Іноді відчував себе на суді, забував, що це гра», – ділився враженнями заступник голови облради Йосип Барто. Повідомив, що найактивніші студенти можуть при бажанні бути присутніми на відкритих засіданнях облради.

Заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак також звернувся до присутніх: «Саме в цій аудиторії я захищав свою першу дипломну роботу. Це було тоді, коли у Євросоюзі відбувалося розширення та зміна його інституцій, в тому числі і Європейського суду. Тобто ця тема для мене близька. Бажаю вам у черговий раз успіху і продовження таких практичних занять, бо саме на них наберетеся найбільше досвіду. Дуже приємно бачити бажання студентів розвиватися у своїй професії».

Діана Вишнева