Студенти та викладачі Українсько-угорського ННІ мали науково-розважальну поїздку в Угорщину

Ужнівці відвідали історичні пам’ятки, релігійні споруди, музеї, навчально-наукові заклади Дебрецена

Днями першокурсники різних спеціальностей Українсько-угорського навчально-наукового інституту УжНУ мали закордонну навчальну поїздку. Черговою дестинацією спраглої знань молоді стало одне з найбільших університетських міст Угорщини – Дебрецен. За розміром це другий після столиці Будапешта населений пункт Угорщини.

Дебреценський університет нині лідирує в рейтингу вишів Угорщини, входячи в топ-три найкращих ВНЗ країни за науковими результатами. Передусім це й спонукало старших викладачів кафедри історії Угорщини та європейської інтеграції Тімею Кулчар та Василя Беликанича організувати одноденний візит до східної столиці та колиски реформації Угорщини.

Програма поїздки виявилася насиченою. Так, студенти мали змогу відвідати історичні пам’ятки, релігійні споруди міста. Оглянули й експонати найбільшого музею міста імені відомого угорського мецената Фрідєша Дері. Тут, у необароковій будівлі 1920 року, виставлені мистецькі, археологічні та етнографічні колекції. Студенти мали нагоду побачити оригінальні картини відомого угорського живописця, закарпатця родом, Мігая Мункачі.

Та головною подією подорожі стала зустріч із заступником декана з наукової роботи гуманітарного факультету Дебреценського університету, доктора Петера Форішека. Він розповів про роботу Інституту історії, влаштував екскурсію найцікавішими залами головного корпусу, докладно показав, як працює одна з найбільших бібліотек Угорщини з урядовим статусом.

«Такий досвід неабияк розширює світогляд студентів, які тільки розпочинають свій шлях на ниві науки, тому обов’язково підтримую й працюю над організацією таких наукових зустрічей», – зауважила Тімея Кулчар.

На завершення дня молодь відвідала один із найгарніших куточків міста – парк «Великий ліс», який є природоохоронною зоною і місцевим центром ландшафтного мистецтва.

За інформацією старшого викладача УУ ННІ
Василя Беликанича