Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Туризмознавці вивчають історико-культурні цінності замку Сент-Міклош

У фортеці спілкувалися з начальником археологічної експедиції Маріупольського держуніверситету, ст. викладачем кафедри історичних дисциплін В’ячеславом Забавіним

0 717
Надзвичайно приємним і цікавим видався день, проведений у стінах зовні похмурого, та в душі романтичного замку Сент-Міклош.
Туризмознавці вивчають історико-культурні цінності замку Сент-Міклош

У рамках Всеукраїнської акції «Єдина Україна: Схід і Захід разом» завдяки зусиллям художника Йосипа Бартоша (орендар замку), археолога Олександра Дзембаса (голова Співтовариства любителів Невицького замку «Nevitsky Castle – Невицкий Замок», керівник гуртка юних археологів у Закарпатському центрі туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді), туриста-краєзнавця Дмитра Свирида (Закарпатський центр туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді) та організаційній підтримці ГО «Закарпатська регіональна організація розвитку туризму» (Василь Кочан, Дмитро Свирид) відбулася зустріч із начальником археологічної експедиції Маріупольського державного університету, старшим викладачем кафедри історичних дисциплін В’ячеславом Забавіним.

У ході відкритої лекції присутні поринули у світ туристично значущих археологічних розкопок та артефактів, знайдених і досліджених експедиціями під керівництвом В.О. Забавіна.

Жвавий інтерес викликала доповідь з показом артефактів про розкопки на території замку Сент-Міклош. Квінтесенцією заходу стала екскурсія ангела-охоронця замку Сент-Міклош художника Йосипа Бартоша, який емоційними барвами намалював картину з життя Ілони Зріні. Замок кохання – ось на що вирішив перетворити закарпатський митець цей маловідомий палац, адже в 1682 р. тут народилося, мабуть, найвеличніше кохання свого часу, яке змінило долю не тільки двох люблячих сердець, а й долю цілого народу. Вся Західна Європа, затамувавши подих, стежила за подіями, що відбувалися в стінах замку. Адже саме вона – головна дійова особа тих подій.

За інформацією доцента кафедри туризму Василя Кочана
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.