Старшокурсники Трнавського університету відвідали філологічний факультет УжНУ

Словацькі студенти-медійники цікавилися роботою медіапідрозділів УжНУ

Старшокурсники Трнавського університету відвідали філологічний факультет УжНУ
15 березня студенти старших курсів факультету мас-медійної комунікації словацького університету в Трнаві відвідали Ужгородський національний університет із робочим візитом. Зустрічали гостей і на філологічному факультеті, зокрема – кафедри журналістики та словацької філології.
Старшокурсники Трнавського університету відвідали філологічний факультет УжНУ

Знайомство вихованців словацького та українського вишів розпочалося в прес-клубі молодого журналіста «Медіаперспективи». Завідувач кафедри словацької філології Світлана Пахомова розповіла про програму перебування одинадцяти словацьких студентів-медійників в Україні, тоді у стінах нашого навчального закладу їх привітала декан філологічного факультету, директор Медіацентру УжНУ Галина Шумицька.

Старшокурсники Трнавського університету відвідали філологічний факультет УжНУ

Про особливості студентського життя, зокрема на відділенні журналістики, розповідали студентки 4-го курсу Антоніна Корнута та Наталія Білей. Медійні проекти, створені в телерадіоцентрі нашого вишу, презентували магістрантки відділення Христина Гозда та Вікторія Кузіва.

Після офіційної частини студенти обох вишів могли поставити одне одному запитання та поцікавитися враженнями студентського життя «зсередини».

Вихованцям Трнавського університету також провели екскурсію головними медіапідрозділами нашого вишу. Спочатку завітали до редакції Медіацентру УжНУ, де колишній студент та нинішній журналіст університетського онлайн-порталу Василь Третяк розповів про актуальні проекти колективу.

Старшокурсники Трнавського університету відвідали філологічний факультет УжНУ

Словацькі студенти цікавилися специфікою роботи медіапідрозділу, ділилися першими враженнями про Україну, Ужгород та знайомство з нашим вишем на камеру.

Старшокурсники Трнавського університету відвідали філологічний факультет УжНУ

Наступним пунктом стала редакція університетської газети «Погляд». Тут гостей зустріла помічниця головного редактора, магістрантка кафедри журналістики Мирослава Гараздій. Про технічну базу й особливості роботи в телерадіоцентрі УжНУ розповіли гостям магістрантки Джесіка Вайда та Марія Туряниця. Своєю чергою вихованці Трнавського університету розповіли ужнівцям про друковане видання, радіопрограму та телепроекти свого вишу.

Старшокурсники Трнавського університету відвідали філологічний факультет УжНУ

По обіді гості з-за кордону мали змогу познайомитися ближче з Ужгородом. Екскурсію історичними пам’ятками нашого обласного центру провів словакам доцент факультету суспільних наук Іван Стряпко. Далі студенти продовжили знайомство в неформальній атмосфері в кафе-музеї «Під замком», дегустуючи українське пиво, смакуючи варениками, та врешті озвучили висновок – українці таки мегагостинний народ.

Антоніна Чундак,
фото авторки та Роберта Паппа,