Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

В Ужгороді відбулася дискусія про регіональну журналістику та нагородження переможців журналістського конкурсу

У фокусі уваги учасників були матеріали про Закарпаття, присвячені висвітленню тем регіонального розвитку, доброго врядування, соціальної згуртованості, міжетнічного діалогу, боротьби з корупцією, прозорості та верховенства права в області

0 74
Дискусія «Регіональна журналістика в Словаччині та Україні: звідки черпати натхнення і як протистояти медіапустелі?» відбулася 26 червня в рамках роботи Інституту центральноєвропейської стратегії (ICES), а саме міжнародного проєкту «Посилення верховенства права на місцевому / регіональному рівні в Україні: приклад Закарпатської області».

В Ужгороді відбулася дискусія про регіональну журналістику та нагородження переможців журналістського конкурсуПроєкт фінансується Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів в рамках програми MATRA. Передував заходу конкурс журналістських робіт з призовим фондом 500 євро, що тривав протягом квітня-червня цього року. У фокусі уваги були матеріали про Закарпаття, присвячені висвітленню тем регіонального розвитку, доброго врядування, соціальної згуртованості, міжетнічного діалогу, боротьби з корупцією, прозорості та верховенства права в області.

У дискусії про регіональну журналістику взяли участь медійники із Закарпаття та запрошений гість зі Словаччини – редактор тамтешнього видання «Korzár PreŠov» Міхал Франк; голова Ужгородського пресклубу Ірина Бреза; ініціатор і співорганізатор адвокаційних кампаній на захист зелених зон та історичної частини Ужгорода Олександр Ровняк. Модерувала розмову журналістка онлайн-видання «Varosh» Галина Гичка. Серед присутніх були закарпатські медійники, викладачі й студенти відділення журналістики.

В Ужгороді відбулася дискусія про регіональну журналістику та нагородження переможців журналістського конкурсуЙшлося про проблеми в регіональних медіа, вплив дезінформації, медіабізнес, сучасні виклики, пов’язані з новітніми медіа, як-от телеграм-канали. Міхал Франк поділився власним досвідом і зазначив, що ситуація з регіональними медіа в Словаччині схожа з тією, що спостерігається на Закарпатті. Щоправда, в його країні ЗМІ не закриваються під час війни, як в Україні. Тамтешні видання використовують різні методи залучення аудиторії: «Ми практикуємо такий підхід: на онлайн-ресурсі подаємо демоверсію новин, а для повного прочитання потрібно придбати підписку. Це необхідний крок, щоб медіа могло бути незалежним від державного фінансування».

Після дискусії відбулося нагородження призерів конкурсу, яке провів директор ICES Дмитро Тужанський. Умови для участі, правила відбору оголосила перед ним комунікаційниця ICES Дзвенислава Білоног. Окрему номінацію журі присудило Олександру Ровняку, що разом із командою підготував відеорозслідування про ужгородський кар’єр. Два другі місця посіли журналістки каналу «21 Ужгород», випускниці відділення журналістики УжНУ Мирослава Гараздій з інтерв’ю про медіаграмотність та Олександра Артюхіна з програмою про громадську організацію «Я допоможу». Перше місце – за журналісткою «Укрінформу» Тетяною Когутич, що підготувала матеріал про доступність інфраструктури Мукачева й  Ужгорода для осіб з інвалідністю.

Насамкінець призери зробили фото на згадку, а далі зустріч перейшла у формат неформального спілкування.

Максим Костик,
студент І курсу спец. «Журналістика»
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.