Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

В УжНУ організували міжнародну наукову конференцію з історії та міжнародних відносин до ювілею Степана Віднянського

Сам ювіляр представив учасникам форуму доповідь про традиції і сучасний розвиток досліджень зі всесвітньої історії, міжнародних відносин та зовнішньої політики України в Інституті історії України НАН України

0 80

В УжНУ організували міжнародну наукову конференцію з історії та міжнародних відносин до ювілею Степана Віднянського

Міжнародна наукова онлайн-конференція «Актуальні проблеми історії та міжнародних відносин» відбулася 23 квітня в стінах Ужгородського університету. Хоча в цих стінах вона відбувалася радше символічно: учасники підключилися з різних куточків України та з-за кордону. А ініціювали її спільно УжНУ та Кам’янець-Подільський національний університет імені Івaнa Oгієнкa. Приурочили подію до ювілею професора-історика, члена-кореспондента НАН України, почесного доктора Ужгородського  університету Степана Віднянського.

В УжНУ організували міжнародну наукову конференцію з історії та міжнародних відносин до ювілею Степана ВіднянськогоВ УжНУ організували міжнародну наукову конференцію з історії та міжнародних відносин до ювілею Степана Віднянського Почали з привітань ювіляра: виступила проректорка УжНУ Мирослава Лендьел, слово мав також перший проректор Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Володимир Дубінський.

В УжНУ організували міжнародну наукову конференцію з історії та міжнародних відносин до ювілею Степана ВіднянськогоПривітання й подяку від ректора УжНУ Володимира Смоланки переказав декан факультету історії та міжнародних відносин Іван Вовканич, а від імені посла України в Угорщині Любові Непоп ювіляра привітала провідна наукова співробітниця відділу історії міжнародних відносин та зовнішньої політики України Інституту історії України НАН Ірина Матяш.

Відтак Степан Віднянський представив своє «Дослідження з всесвітньої історії, міжнародних відносин та зовнішньої політики України в Інституті історії України НАН України: традиції та сучасний розвиток».

В УжНУ організували міжнародну наукову конференцію з історії та міжнародних відносин до ювілею Степана ВіднянськогоАвтор розповів про історію створення та функціонування Інституту історії України НАН України, наголосив на неможливості вивчення історії України без вивчення історії інших країн. Цим принципом в Інституті керуються й нині.

Степан Віднянський каже: «Важливим завданням нашого відділу стає інтеграція історії України у всесвітню історію. А також розвиток досліджень власне всесвітньої історії і міжнародних відносин, участі в останніх України, ролі національних меншин та українських діаспор і їх розвитку тощо».

Відтак учасники конференції виступили з доповідями щодо наукових доробків ювіляра. Після пленарної роботи ділилися науковими здобутками у восьми секційних засіданнях.

Медіацентр УжНУ
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.