Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

В УжНУ презентували вітчизняну патріотичну кінострічку «Позивний „Бандерас“»

Сценарій екшну ґрунтується на щоденниках бійця Нацгвардії Сергія Башкова та розповідях військових

0 151

В УжНУ презентували вітчизняну патріотичну кінострічку «Позивний „Бандерас“»

В Ужгороді триває масштабний фестиваль популяризації минулого нашої держави «Історія.UA», улаштований Українським інститутом національної пам’яті спільно із Закарпатською ОДА та Ужгородською міськрадою. Заходи приурочені до 80-ліття створення Карпатської України. Один із них — презентація фільму «Позивний „Бандерас“» — відбувся у великому залі ректорату УжНУ.

В українській детективній стрічці режисера Зази Буадзе йдеться про події поблизу села Веселого на Донеччині восени 2014 року. Головний герой — контррозвідник, капітан Антон Саєнко із позивним «Бандерас» разом із командою намагається знайти диверсанта, про котрого анонімно повідомив місцевий житель.

Микола Змієвський
Микола Змієвський

Фільм показує, як бойовики намагаються скомпрометувати українську армію під час перемир’я згідно з Мінськими домовленостями, друзі з одного села опиняються по різні сторони барикад, війна розлучає з коханими, як «зомбоящик» впливає на свідомість людей… Людські почуття в тандемі з реаліями життя на війні пробивають на сльозу співчутливого глядача.

Детектив тримає в напрузі, спонукаючи думати: хто ж є диверсантом? Ним виявляється «Борода». І саме з актором Миколою Змієвським, який виконав роль головного антигероя, присутні поспілкувалися після показу фільму.

Пан Микола — боєць 79-ї бригади, служив понад рік, до того працював металургом у Кривому Розі. Роль дістав випадково, коли був серед масовки під час зйомок картини «Червоний» у його рідному місті. Кремезного чоловіка з рудою бородою важко було не помітити.
В УжНУ презентували вітчизняну патріотичну кінострічку «Позивний „Бандерас“»

Наталія Позняк-Хоменко
Наталія Позняк-Хоменко

М.Змієвський поділився: роль удалася завдяки настановам режисера, зйомки були дуже динамічними, тож тепер не вистачає тих емоцій. Загалом грав у трьох вітчизняних стрічках. Каже: «Буває, упізнають на вулиці, і говорять, що ладні вбити, так реалістично виглядає персонаж Борода в «Позивному „Бандерасі“».

В’ячеслав Єгоров
В’ячеслав Єгоров

Співробітниця Українського інституту національної пам’яті, медіакоординаторка фестивалю «Історія:UA» Наталія Позняк-Хоменко відзначила: тішиться, що вітчизняне кіно розвивається та має підтримку глядачів: «У Києві стало справжньою модою ходити на українські фільми, потім ділитися враженнями. Сподіваюся, така тенденція дійде і до Закарпаття».

Своєю чергою, представник Закарпатської фільмкомісії В’ячеслав Єгоров зауважив: «Держкіно вже профінансувало 48 картин, 35 із яких уже вийшли. Деякі стали комерційно вигідними. Наше кіно завойовує свою аудиторію, а такі зустрічі корисні для його популяризації».

Екшн «Позивний „Бандерас“» знято в Києві, на Одещині та Херсонщині компанією «Три-я-да Продакшн» за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Сценарій ґрунтується на щоденниках бійця Нацгвардії Сергія Башкова та розповідях військових. «Позивний „Бандерас“» — це сучасна патріотична українська стрічка, варта перегляду.

Ольга Брайлян,
фото Вікторії Кенідри та із мережі Інтернет
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.