Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

В УжНУ організували конференцію для лікарів з усієї України щодо застосування різних видів нейрофізіологічних досліджень у практичній роботі

З-поміж представників УжНУ на форумі доповідав ректор Володимир Смоланка й асистентка кафедри нейрореабілітації ФПО лікарка ФРМ Катерина Зінов’єва

0 104
12–13 липня лікарі різних спеціальностей зібралися в Ужгородському університеті, щоб у межах науково-практичної конференції «Нейрофізіологічний коворкінг: від теорії до практики» поділитися власним досвідом використання нейрофізіологічних обстежень і заохотити одне одного вивчати нові для себе грані нейрофізіології.
Доповідає Катерина Зинов'єва
Доповідає Катерина Зинов’єва

Конференція зібрала учасників із різних куточків країни – Ужгорода, Львова, Тернополя, Вінниці, Києва, Харкова, Полтави, Одест та ін.).

Доповідає Володимир Смоланка
Доповідає Володимир Смоланка

Тут об’єднали зусилля три спеціалізовані організації: комітет інтраопераційного нейрофізіологічного моніторингу Української асоціації нейрохірургів, Товариство клінічних нейрофізіологів та Українська спілка інтраопераційних нейрофізіологів. А до співорганізації долучилися Ужгородський національний університет і Центр нейрохірургії та неврології м. Ужгорода.

Ольга Герасименко
Ольга Герасименко

У програмі – виступи спеціалістів абсолютно різних напрямків нейрофізіології: нейрохірургів, неврологів, функціональних діагностів, травматологів, лікарів фізичної й реабілітаційної медицини, отоларингологів та інших. Зокрема серед представників УжНУ доповідав ректор закладу, нейрохірург Володимир Смоланка й асистентка кафедри нейрореабілітації ФПО лікарка ФРМ Катерина Зінов’єва. Доповіді ужнівців стосувалися значення нейрофізіології у нейрохірургії та в практиці спеціаліста ФРМ відповідно.

Організаторка конференції Ольга Герасименко, нейрохірургиня й спеціалістка з нейрофізіологічного моніторингу Обласного клінічного центру нейрохірургії та неврології м. Ужгорода і медичного центру Spinex у Вінниці, розповідає: «Ця конференція – для спеціалістів, які працюють у сфері нейрофізіології, неврології та функціональної діагностики. Лікарі здобули нові знання про різні види нейрофізіологічних обстежень, побачили обладнання, яке доступне в нашій країні, взяли участь у практичних майстеркласах, а головне – познайомилися. На мою думку, такий захід має поліпшити рівень загальної обізнаності та якості надання послуг у цій сфері в нашій країні. Моя особиста мета – зацікавити спеціалістів, які працюють із нейрофізіологією, почати роботу з інтраопераційним нейрофізіологічним моніторингом. Нейрофізіологічна діагностика – це якась конкретна діагностична процедура (наприклад, ЕЕГ чи ЕНМГ), коли є час подумати, можна повторити обстеження, проаналізувати тощо. Інтраопераційний нейрофізіологічний моніторинг – це комплекс усіх нейрофізіологічних методів, які є в нейрофізіології, а сам моніторинг відбувається безпосередньо під час операції, рішення потрібно ухвалювати моментально, щоб допомагати нейрохірургу зберегти всі функції пацієнта. Це набагато складніша галузь, і таких фахівців в Україні бракує».

У підсумку учасникам удалося не лише обмінятися досвідом, а й налагодити зв’язки з колегами з суміжних галузей, аби разом бути корисними для пацієнтів.

Ксенія Шокіна
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.