Суть літнього університету в тому, аби дати школярам можливість зрозуміти, що таке вищий навчальний заклад зсередини, й допомогти визначитися з майбутньою професією.
Усе, як у справжньому дитячому таборі: із харчуванням та навчально-розважальною програмою, тож батьки школярів можуть не перейматися – їхні чада в надійних руках. Упродовж трьох тижнів десятикласники шести ужгородських шкіл матимуть змогу спробувати на смак студентське життя: будуть знайомитися з університетськими підрозділами, братимуть участь у квестах та іграх, ходитимуть на екскурсії до ужнівських лабораторій, ботсаду, археологічного музею тощо, а ще – мандруватимуть Закарпаттям.
Як зауважила на відкритті літнього університету проректор із науково-педагогічної роботи Мирослава Лендьел, ідея не нова – наші сусіди (Польща, Чехія, Словаччина та Угорщина) уже давно практикують такий нетривіальний спосіб дозвілля – це допомагає краще зрозуміти свої прагнення й систему освіти загалом. «Я впевнена, що після програми, яку ви подолаєте за три тижні, цей університет стане рідним і для вас», – сказала пані проректорка.
«Цей літній університет допоможе вам зрозуміти, в яких напрямках ви хочете розвиватися і яку професію здобувати. Підходити до цього вибору слід серйозно: майбутній фах має вам допомогти жити комфортно у своєму місті та своїй країні», – зауважив заступник міського голови Олександр Білак.
Відтак слово мали заступник начальника управління освіти Ужгородської міськради Наталія Мухомедьянова та директор спеціалізованої школи №3 із поглибленим вивченням англійської мови Світлана Фесенко. Остання, зокрема, підкреслила важливість спілкування з однолітками й дорослішання (себто студентське життя) у звичній атмосфері, адже на прикладі Ужгорода зрозуміло: у маленькому місті контакти, налагоджені у студентські роки, стануть у пригоді в дорослому житті.
Школярі переглянули кілька презентаційних роликів про УжНУ й вирушили на першу екскурсію – до Археологічного музею та Музею історії УжНУ. Стежте за нашими публікаціями.
фото, відео Роберта Паппа