Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

В УжНУ триває школа молодого соціолога, в рамках якої влаштували круглий стіл

Упродовж зимової школи заплановано низку майстер-класів, індивідуальних консультацій, роботу в творчих групах та, звісно, розважальну програму

0 191

Сергій Устич
З 22 до 26 січня в УжНУ триває школа молодого соціолога «Різні рівні: ідентичності в полікультурному суспільстві», у рамках якої 22 січня відбувся rруглий стіл «Почути одне одного: транскордонність і нові форми соціальної ідентичності».

Організували зимову школу в Ужгороді за сприяння Соціологічної асоціації України, Харківського національного університету ім. Каразіна, ДВНЗ «Ужгородський національний університет» та Закарпатського регіонального відділення Соціологічної асоціації України.

Науковці та молоді соціологи зібралися для обговорення актуальних проблем сучасності. Модератор круглого столу, організаторами якого виступили кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій і соціології та соціальної роботи, директор Інституту транскордонного співробітництва, професор Сергій Устич зауважив: «Головна мета заходу – обмін думками, формування нових ідентичностей, які виникають між державами. Сподіваємося, що будуть слушні практичні рекомендації, які в майбутньому дадуть результат. Потрібно правильно вибудовувати стосунки із сусідами, розвивати транскордонну співпрацю, адже кордони функціонально всюди однакові».

Федір Шандор

Під час зустрічі прозвучало чимало слушних думок щодо важливості правильного ведення транскордонного співробітництва. Серед іншого, професор УжНУ Федір Шандор зауважив: «Нині Україна спостерігає соціальний бумеранг: ми не звернули увагу на свого близького партнера Молдову. Як наслідок –Придністровська Республіка. Ми дали можливість украсти в них землі, ми дозволили зробити цю крадіжку через нашу територію. І маємо соціальний бумеранг – «ЛНР», «ДНР», Крим… Ми самі створили цього монстра, і таких монстрів вистачає в сусідських країнах. Якщо дозволяємо таким монстрам оселятися в інших країнах, то він повернеться соціальним бумерангом до нас».

Упродовж зимової школи заплановано низку майстер-класів, індивідуальних консультацій, роботу у творчих групах та, звісно, розважальну програму.

Ксенія Шокіна

Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.