Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Юридичний факультет УжНУ стає партнером-виконавцем у ґрантовому проекті Вишеградського фонду

Разом з колегами зі Словаччини, Чехії, Угорщини, Польщі та Австрії представники нашого вишу реалізовуватимуть проект «Реєстрація церков та релігійних організацій» у категорії «Культура та загальна ідентичність»

0 138
За офіційним повідомленням Міжнародного Вишеградського фонду, запропонований парнерами-виконавцями зі Словаччини, Чехії, Угорщини, Польщі, Украіни та Австрії науковий проект «Реєстрація церков та релігійних організацій» у категорії «Культура та загальна ідентичність» був оцінений позитивно, відповідно – виділено ґрант на його реалізацію.

Юридичний факультет УжНУ стає партнером-виконавцем у ґрантовому проекті Вишеградського фондуГоловною метою запропонованого проекту є вивчення принципів, що регулюють правову основу реєстрації Церков та релігійних організацій у державах V4, а також в Австрії та Україні; здобуття необхідних знань і досвіду для порівняння систем і законодавчої бази у цій сфері; також серед завдань –сформулювати юридичні рішення de lege ferenda у Словаччині, орієнтовані на зміцнення демократії та узгодження юридичних положень.

Головним координатором проекту є доцент Даміан Нємєц (doc. Damián Němec) з Інституту правових питань релігійної свободи юридичного факультету Трнавського університету (Словаччина). Координатором проекту від УжНУ є заступник декана юридичного факультету з міжнародних зв’язків, директор НДІ державно-конфесійного права та державно-церковних відносин, кандидат юридичних наук, доцент Олександр Білаш (архімандрит Євфросин).

Українська частина проекту виконуватиметься на базі кафедри адміністративного, фінансового та інформаційного права (завкафедри – д.ю.н., доцент Тетяна Карабін) та НДІ державно-конфесійного права та державно-церковних відносин УжНУ.

Партнерами-виконавцями у проекті також виступають:

  • факультет права, канонічного права та адміністрації Люблінського Католицького Університету Івана Павла II (Польща);
  • юридичний факультет Університету Палацкего в Оломоуці (Чехія);
  • факультет права та юридичних наук Будапештського університету імені Лоранда Етвеша (Угорщина);
  • юридичний факультет Віденського університету (Австрія).

Доцент Олександр Білаш зауважує: така інтенсивна міжнародна наукова співпраця у багатьох напрямах можлива завдяки вмілій координації зусиль та при ефективному керівництві декана юридичного факультету УжНУ, професора Ярослава Лазура. Важливою є також підтримка ректорату та взаємодія з відділом міжнародних зв’язків УжНУ.

«Сподіваємося, що наразі це лише початок нашої співпраці у проектах Вишеградського фонду та впевнені у дальшому розвитку цього напряму діяльності», – переконаний директор НДІ державно-конфесійного права та державно-церковних відносин.

Вл. інф.
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.