В УжНУ презентували видану «Ґраждою» збірку полтавського націоналіста
Учасник націоналістичного руху Ігор Загребельний говорив про «Орієнтири спротиву»
Під час зустрічі виступив директор ужгородського видавництва «Ґражда» Іван Ребрик, завдяки якому й з’явилася на світ книга. За його словами, заслуга «Ґражди», якою вийшла збірка, – мінімальна, бо в Ужгороді лише створювали паперовий блок. Роботу з автором провадили дистанційно. «Для нашого видавництва вже стало доброю традицією пускати в світ книги, що порушують проблеми сучасного націо- й державотворення. «Орієнтири спротиву» ж є своєрідною рефлексією на події останніх років і призначені стати доброю поживою для читача», – зазначив пан Ребрик.
Збірка складається з шістдесяти статей, об’єднаних темою націоналізму та його нинішнього становища в державі. Окрім того, автор порушує питання московсько-української війни, міграції та відносин між християнами і мусульманами, перспектив націоналістичної боротьби в Україні тощо.
Як каже Ігор Загребельний, формат його збірки повинен задовольнити читача. Зазвичай опубліковані статті втрачають свій ефект після першого ж перегляду. Зібрані в один цикл, вони змусять замислитися та синтезувати прочитане.
У своїй книзі автор хотів висвітлити нинішній процес націоналістичного руху, його здобутки й недоліки, зробити короткий екскурс в історію, по-новому розкрити давно відомі питання. Автор сподівається, що книга дійде до тих, хто примножить її потенціал.
Присутні активно ставили питання гостеві, порівнювали його твір з раніше виданою книгою лідера українського націоналістичного руху Дмитра Яроша «Українська революція ХХІ століття», цікавилися, чи відомі пану Загребельному сучасні європейські дослідження такої тематики, а також його думками стосовно зросійщення на рідній землі, щодо спільного між християнством і націоналізмом, про межі між радикальним і толерантним.
На прохання аудиторії автор книги сказав кілька слів і про себе. Народжений на Полтавщині, він уже в підліткові роки почав цікавитися темою християнства, хоч і не ріс у побожній сім’ї. Згодом захопився філософією, пізніше – приєднався до націоналістичного руху. Під час перебування Віктора Януковича на посаді Президента України потрапив до в’язниці, звинувачений у підпалі офісу «Партії регіонів» 2009 року. Цей момент з біографії ніяк не вплинув на його життєву позицію, що засвідчують численні праці Ігоря Загребельного.
Після завершення зустрічі охочі могли придбати презентовану книгу.