Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

173 монографії, 156 підручників і посібників, 1637 статей, 54 збірники праць – неповний перелік наукових здобутків УжНУ в 2016 р.

На засіданні Вченої ради доповідали проректор з наукової роботи, директор інформаційно-видавничого центру та декан факультету міжнародних відносин

0 365
26 січня на засіданні Вченої ради університету розглянули цілу низку питань. Проректор з наукової роботи Ігор Студеняк прозвітував про результати наукової роботи за 2016 рік та завдання на 2017-й, декан факультету міжнародних відносин Микола Палінчак доповів про навчальну, виховну та наукову діяльність підрозділу, який очолює, а директор інформаційно-видавничого центру Василь Ільницький розповів про інформаційну діяльність університету.

«У 2016 році в університеті за рахунок держбюджету виконувалося 29 наукових проектів (24 фундаментальних та 5 прикладних). Працював Національний контактний пункт. Загальний обсяг державних асигнувань на 2016 рік становив 4 млн 823 тис. 636 грн, а обсяг фінансування НДР за рахунок коштів спецфонду сягнув понад 5 млн грн», – розповів Ігор Студеняк.

Як порівняти із 2015-им, кількість науково-педагогічних працівників університету зросла, а от число штатних працівників науково-дослідної частини, навпаки, скоротилося.

За рік 9 осіб здобули науковий ступінь доктора наук, 49 – кандидата наук, 35 працівникам надано вченого звання доцента, одному – професора.

За словами проректора, наразі в УжНУ за 16 спеціальностями навчається 333 аспіранти та 17 докторантів. У 2016 на навчання до аспірантури вступило 72 особи, завершили підготовку 54 випускники.

Кипіла робота й над публікаціями. Так, упродовж минулого року побачили світ 173 монографії, 156 підручників і посібників, 1637 наукових статей, 54 збірники наукових праць, 36 патентів, видано 20 наукових вісників УжНУ з 10 серій – це найвищі показники за останні 5 років. До слова, комплекс винаходів наших науковців здобув перемогу у Всеукраїнському конкурсі «Винахід року». Позитивом є й той факт, що в університеті зросла кількість наукових конференцій.

Минулого року науковці УжНУ взяли участь у ХХХ Міжнародній спеціалізованій виставці «Освіта та кар’єра  –  День студента  2016» у Києві та здобули найвищі нагороди у двох представлених номінаціях. Окрім того, наш виш дістав престижну нагороду «Лідер науки України 2016. Web of Science award».

Про університет як науковий осередок чують не лише в Україні, а й за її межами, адже представники УжНУ брали участь у міжнародних проектах, вигравали ґранти. Наші молоді вчені отримували стипендії Президента та Кабінету Міністрів України, а колектив авторів НДІ ФХТТ став лауреатом премії Президента України для молодих вчених.

Студенти теж не пасли задніх та привозили призові місця зі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, а також Всеукраїнських студентських олімпіад. Програмісти УжНУ навесні захищатимуть честь університету у США у фіналі Міжнародної студентської олімпіади з програмування. Вперше організували й конкурс інноваційних ідей «Стартап-УжНУ».

У 2016 році університет провадив міжнародне співробітництво з 90 науковими установами, згідно з підписаними договорами, було укладено 20 нових міжнародних договорів. УжНУ приєднався до Східноєвропейської міжнародної мережі університетів з центром у м. Люблін (Польща).

«Є й помітний прогрес у інформаційному забезпеченні наукової діяльності: з вересня 2016 року вперше відкрито вільний доступ до електронного каталогу бібліотеки, яка постійно поповнюється новими джерелами», – підсумував доповідач.

В університеті добре налагоджена робота інформаційних видань, про діяльність яких відзвітував Василь Ільницький. Доповідач закцентував увагу на роботі прес-служби УжНУ та функціонуванні офіційного сайту університету. Згадав і про два медійні університетські підрозділи – Медіацентр УжНУ та газету «Погляд», які уважно стежать за подіями у виші та висвітлюють їх. Загалом інформаційній роботі в університеті надано чималої уваги, тож про виш знають і говорять.

Про діяльність факультету міжнародних відносин прозвітував його декан Микола Палінчак. Підрозділ успішно веде навчальну та наукову роботу, випустив сьомий науковий вісник серії «Міжнародні економічні відносини та світове господарство», видає й галузеві підручники. Не забувають на факультеті налагоджувати тісну співпрацю з іншими країнами.

Студенти ФМВ беруть активну участь у олімпіадах, конференціях та конкурсах, долучаються до організації святкових заходів на факультеті. Проходять практику не лише на великих підприємствах Закарпаття, а й за кордоном.

На факультеті завершено ремонт кількох аудиторій, замінено вікна, завдяки підтримці польських партнерів облаштовано сучасний комп’ютерний клас тощо.

Одним з питань, що позитивно вирішила Вчена рада, стало визнання здобутого в іноземному вищому навчальному закладі диплома доктора наук деканом медичного факультету №2 Василем Калієм.

Ксенія Шокіна,
фото Василя Третяка

Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.