На початку засідання очільник вишу вручив науково-педагогічним працівникам атестати доцентів, професорів, а також грамоти ректора. За вагомий внесок у розвиток обдарованої учнівської молоді почесними грамотами Національної академії наук України нагородили завідувача кафедри комп’ютерних систем та мереж Петра Горвата й завідувач кафедри теоретичної фізики Мирослава Карбованця. Деканові факультету іноземної філології Михайлу Рошку вручили почесну грамоту Закарпатської ОДА за вагомий внесок у реалізацію державної політики в галузі національної освіти та з нагоди 74-річчя УжНУ.
Відтак відповідальний секретар Приймальної комісії П. Горват оприлюднив проміжні підсумки вступної кампанії, адже цьогоріч вона є довготривалою — зарахування завершиться 30 листопада.
«В УжНУ відбувався прийом на 78 спеціальностей. Тішить, що традиційно кількість поданих заяв перевищує 15 тисяч. Створення небюджетних конкурсних пропозицій виправдана», — зазначив він.
Було окреслено й основні правила вступної кампанії в 2020 році. Уперше здійснюватиметься прийом молодших бакалаврів. Вступники на основі повної загальної середньої освіти зможуть подати до 5 заяв на місця держзамовлення закритих та відкритих конкурсних пропозицій. Для участі в конкурсному відборі на місця державного замовлення конкурсний бал вступника повинен бути не менше 125. На спеціальності «Стоматологія» та «Медецина» мінімальні бали з другого та третього предмета — 150. Мінімальний бал на спеціальності «Право», «Публічне управління та адмінстрування», «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», «Міжнародні економічні відносини», «Міжнародне право» — 140 балів. Спеціальність «Фармація, промислова фармація» — не менше 130. Розшириться сфера складання єдиного вступного іспиту з іноземної мови для вступників на базі ОКР «Бакалавр» (для понад 80 спеціальностей).
Продовжуючи тему, проректор із науково-педагогічної роботи Ігор Король доповідав щодо профорієнтаційної роботи Ужгородського університету. Серед основних заходів, які допомагають абітурієнтам визначитися з професією, УжНУ влаштовує Літній університет, ярмарки кар’єри, вакансій, Дні відкритих дверей для випускників Ужгорода, Мукачева, зустрічі з учителями закарпатських шкіл, профорієнтаційні поїздки Закарпаттям, Львівщиною. ЗВО здобував відзнаки в міжнародних виставках «Вища освіта», «Освіта та кар’єра». Відбувалося й анкетування учнів шкіл, яких залучили до чату Viber, анкетування першокурсників. Активно розвиваються сторінки @uzhnu.today в інстаграмі та фейсбуку.
У планах — розширення географії профорієнтаційних поїздок, розміщення рекламних білбордів, проведення онлайн-презентації УжНУ. Загалом Вчена рада схвалила профорієнтаційну роботу й завдання на наступний рік.
Під час засідання проректор із наукової роботи Ігор Студеняк інформував про затвердження тем дисертаційних досліджень аспірантів, проведення попередньої експертизи дисертації, рекомендацію до друку 14 видань.