Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Учені УжНУ вивчали північний досвід транскордонного співробітництва

Словацькі, українські та норвезькі партнери успішно виконують проект «Через інновації – до ефективного співробітництва»

0 378
Учені УжНУ вивчали північний досвід транскордонного співробітництва
Словацькі, українські та норвезькі партнери успішно виконують проект «Через інновації – до ефективного співробітництва» («Інформаційне забезпечення та імплементація інноваційних підходів в транскордонному співробітництві Словаччини і України»).

Метою проекту є, по-перше, отримання та аналіз достовірної, високоякісної та повної інформації про форми, методи й результати діяльності Баренцевої Євро-Арктичної ради та Регіональної ради; по-друге, розробка для суб’єктів управління Словаччини та України практичних рекомендацій щодо її імплементації для підвищення ефективності транскордонного співробітництва прикордонних регіонів цих країн зокрема й району Карпат загалом.

Баренцева Євро-Арктична рада та Регіональна рада – інституції північних держав та ЄС, покликані сприяти розвитку транскордонного співробітництва у Баренцевому регіоні. Створені вони були на початку 90-х років минулого століття з ініціативи видатного скандинавського політика – тодішнього міністра закордонних справ Норвегії Торвальда Столтенберга (до речі, батька нинішнього Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга). Незважаючи на похилий вік, Торвальд Столтенберг і нині жваво цікавиться проблематикою європейського транскордонного співробітництва, а також був одним із ініціаторів розробки названого проекту.

Учені УжНУ вивчали північний досвід транскордонного співробітництва

Українська делегація та Рюне Рафаелсен

Учені УжНУ вивчали північний досвід транскордонного співробітництва

Сергій Устич та Рюне Рафаелсен

Для вивчення досвіду транскордонного співробітництва на Півночі Європи 8–12 листопада Баренцевий регіон відвідала група українських експертів проекту. У її складі – в.о. завідувача кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій УжНУ, директор Інституту транскордонного співробітництва, Надзвичайний і Повноважний посол Сергій Устич (керівник делегації); заступник Ужгородського міського голови Олександр Білак; завідувач кафедри міжнародних економічних відносин УжНУ професор Володимир Приходько; менеджер громадської організації «Форза» Радміла Устич; викладач кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій УжНУ Олеся Бенчак (менеджер проекту).

Програма перебування делегації в прикордонному норвезькому місті Кіркенесі була вельми насиченою.

Найперше відбулася зустріч з керівником комуни Сьор-Варангер, ветераном транскордонного руху Рюне Рафаелсеном, який розповів про багаторічний досвід транскордонної співпраці й нинішні проблеми прикордоння. Відтак показав гостям об’єкт транскордонної співпраці – унікальну лікарню, що споруджується спільно норвезькими, фінськими, шведськими, ісландськими будівельниками із готових модулів, які надходять із Німеччини паромом.

Учені УжНУ вивчали північний досвід транскордонного співробітництва

Біля школи

Учені УжНУ вивчали північний досвід транскордонного співробітництва

Біля лікарні

Також делегація побувала в сучасній багатонаціональній школі, що працює за інноваційною педагогічною концепцією.

Учені УжНУ вивчали північний досвід транскордонного співробітництва

Українські експерти зустрілися з керівниками Баренцевого інституту – підрозділу Норвезького арктичного університету в місті Тромсо, що досліджує транскордонне співробітництво – Маріанною Солем та Свеймом Оргеймом. Ішлося про спільні розробки та публікації науковців Норвезького арктичного університету, УжНУ та Кошицького університету ім. П.-Й. Шафарика, обмін студентами і викладачами на стажування.

Центральними заходами програми була робота делегації в структурах, що забезпечують діяльність Баренцевої Євро-Арктичної ради та Регіональної ради – Баренцевого секретаріату та Міжнародного Баренцевого секретаріату.

Учені УжНУ вивчали північний досвід транскордонного співробітництва

Атле Стаалесен

Про інформаційну співпрацю йшлося на зустрічі з керівником інтернет-видання «Незалежний Баренцевий оглядач» Атле Стаалесеном.

На всіх зустрічах експерти також знайомили співрозмовників із позитивним досвідом транскордонного співробітництва, накопиченим в Україні, зокрема – в транскордонному регіоні Карпат.

Загалом візит українських експертів до Норвегії дозволив вивчити найновіші та найефективніші форми транскордонного співробітництва, що практикуються на Півночі Європи. Це – добра запорука досягнення завдань проекту «Через інновації – до ефективного співробітництва».

За інформацією кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.