Відбувся І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування

Бажаємо нашим учням і студентам добре підготуватися і вдало виступити на ІІ етапі олімпіади 19–20 жовтня!

У вихідні майже шість сотень команд з усієї України змагалися у вправності розв’язування задач із програмування. У кожному гурті було по три учасники, які могли перебувати в різних локаціях, – змагалися в онлайн-режимі.

На Закарпатті вирішили зібрати всі команди на двох майданчиках – на факультеті інформаційних технологій Ужгородського університету та в Хустському багатопрофільному ліцеї імені Івана Магули. Але були й несподівані винятки. Зокрема, учень 9-го класу Хустського багатопрофільного ліцею імені Івана Магули Іван Шнейдер, який є призером IV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики та призером чемпіонату України з боксу, зумів сумістити ці два важкопоєднувані напрямки. Він брав участь у турнірі з боксу, а між поєдинками розв’язував задачі. До речі, турнір із боксу він виграв.

Ще одним винятком став студент 1-го курсу спеціальності “Комп’ютерні науки” Максим Росул, що, як воротар ФК «Минай», паралельно готувався в Чернівцях до матчу з місцевим ФК «Буковина».

Учасникам було надано 12 задач різної складності, які вони розв’язували впродовж 5 годин. Усього в турнірі взяла участь 21 закарпатська команда: 15 студентських та 6 учнівських. Один зі студентських колективів був сформований з представників спеціальності «Комп’ютерна інженерія» інженерно-технічного факультету, а інші 14 ‒ зі студентів спеціальності «Комп’ютерні науки» факультету інформаційних технологій.

За результатами змагання було визначено призерів. Так, серед студентських команд найкращими стали:

Місце Команда Факультет Кількість розв’язаних задач
І UzhNU_Machata (Василь Меренич, Анастасія Товтин, Олександр Гроскопф) Факультет інформаційних технологій 11
ІІ UzhNU_TonightWeStealTheMooooon (Сергій Лошак, Юлія Трофименко, Іван Симочко) Факультет інформаційних технологій 7
UzhNU_IcedLatte (Анна Капустяк, Андрій Микита, Аліна Левченко) Факультет інформаційних технологій 7
ІІІ UzhNU SAD0chok (Олександр Гаврилов, Дмитро Майор, Олександр Корчинський) Факультет інформаційних технологій 6
UzhNU_La_Giper (Андрій Михалко, Костянтин Чуєв, Андрій Гайович) Факультет інформаційних технологій 6
UzhNU_Kowalski_Analysis (Богдан Задорожний, Андрій Симкін, Сергій Оліярник) Факультет інформаційних технологій 6

Загалом студенти нашого університету останні 10 років виступають досить успішно. І цей рік не став винятком. До наступного етапу пройшли 8 наших студентських команд. Окрім названих вище шести, ще дві ‒  UzhNU_SexyBoys (Іван Овчинніков, Максим Росул, Андрій Буц) та UzhNU_1.9TDI (Андрій Альбрехт, Микола Греба, Максим Боднарук) ‒ візьмуть участь у ІІ етапі першості України з програмування. Тренерами команд факультету інформаційних технологій є Олександр Міца та Сергій Вапнічний.

Серед учнівських команд призерами стали:

Місце Команда Кількість розв’язаних задач
І SVAP (Вікторія Юрченко, Юрій Капустяк, Андрій Кузьма) 8
ІІ Kardashi (Андрій Кардан, Леоніла Вориняк, Георгій Михалко) 6
ІІІ TopCoders (Іван Шнейдер, Володимир Черевко, Любомир Войнагій) 5

Тренерами учнівських колективів є Сергій Вапнічний та Микола Дронь.

Із результатами І етапу Всеукраїнської командної олімпіади з програмування можна ознайомитися за покликанням.

Побажаймо нашим учням і студентам не знижувати обертів у підготовці та вдало виступити на ІІ етапі олімпіади 19–20 жовтня!

За інформацією факультету інформаційних технологій,
відео Василя Шарканя