Юрфак УжНУ традиційно долучився до організації конкурсу-фотовиставки «Рівність та права людини»
Цьогоріч визначили й нагородили переможців у номінаціях «Есе» й «Фоторобота»
«П’ятий рік поспіль ми організовуємо конкурс для учнів ужгородських шкіл. Тематика традиційна – права людини. Однак цьогоріч ми трохи змінили формат: відмовилися від малюнків, залишили тільки світлини й додали есе. Переможці отримають грамоти і подарунки, які для них підготували юридичний факультет, Головне теруправління юстиції в області та управління освіти Ужгородської міськради», – коментує подію співорганізаторка фестивалю, доцентка юридичного факультету УжНУ Марія Менджул.
Координаторка заходу, методистка управління освіти Ужгородської міської ради Марія Симкович привітала присутніх і представила гостей свята – декана юридичного факультету Ярослава Лазура, начальника теруправління юстиції в Закарпатській області Євгена Когутича та очільницю відділу шкіл та дошкільних закладів управління освіти Ужгородської міської ради Жанну Дудинець.
Після вітальних слів розпочали оголошення результатів і нагородження переможців.
Відповідно до рішення журі, грамотами та призами у номінації «Есе» відзначили:
Анастасію Борисенко, ученицю Ужгородської загальноосвітньої школи І–ІІІ ст. №15, – за роботу «З однієї матерії» (І місце); Анастасію Пасьович, ученицю багатопрофільного ліцею «Інтелект» – Ужгородської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 11, – за роботу «Рівність та права людини» (ІІ місце); Олександру Кичак, ученицю Ужгородської загальноосвітньої школи І–ІІІ ст. №6 ім. Гренджі-Донського, – за роботу «Рівність та права людини» (ІІ місце); Яну-Анастасію Романюк, ученицю навчально-виховного комплексу «Первоцвіт» Ужгородської міської ради (ІІІ місце).
У номінації «Фоторобота» грамоту за І місце та цінні призи отримала Вікторія Анткевич, учениця Ужгородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №15, – за роботи «З однієї матерії», «Одне ціле»; Емілія Гарайда, учениця Ужгородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №7, – за роботу «… без кордонів, національностей» здобула грамоту за ІІ місце.
Грамотами за ІІІ місце та призами нагороджено Даніелу Брензович, ученицю Ужгородської загальноосвітньої школи І–ІІІ ст. №20 – ліцей «Лідер», – за роботу «Мова — душа нації, а її майбутнє — це наші діти» та Анастасію Маргіту, ученицю класичної гімназії, – за роботу «Ми — різні, ми — рівні».
Ярослав Лазур порадував новиною про особливий приз для учнів від студактиву юрфаку: «Наші студенти вирішили визначити своє переможне фото, а в як приз вручити абонемент на один день зі студентського життя на юрфаку!».
Учнівське врядування міста Ужгорода «КОРЗО» також оголосило свого переможця в інтернетному флеш-мобі #такі_як_є_корзо, який був оголошений в рамках фестивалю. Перемога дісталася учениці УЗОШ І–ІІІ ст. №6 ім. Гренджі-Донського Андріані Лазарєвій. «Мета флешмобу полягала в тому, щоб запостити фото «без фільтрів», показати себе справжнім і без прикрас», – пояснила голова врядування Наталія Савко.
Призи й подяки отримали також і керівники творчих робіт учнів. На завершення всі учасники виставки зробили спільне фото та продовжили її перегляд.