Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

З Міжнародним днем студента, шановна університетська молоде!

0 286
З Міжнародним днем студента, шановна університетська молоде!
З Міжнародним днем студента, шановна університетська молоде!
Сьогодні, 17 листопада, світ відзначає Міжнародний день студента! Медіацентр щиро вітає найактивнішу і найпрогресивнішу частину університетської родини!

Нагадаємо, свято веде свій початок з подій 28 жовтня 1939 року в Празі, коли під час розгону поліцією й підрозділами СС мирної демонстрації з нагоди 21-річниці створення Чехословацької Республіки був тяжко поранений студент медфаку Ян Оплетал, котрий через два тижні помер. А вночі з 16 на 17 листопада у чеській столиці та інших університетських містах сталися масові арешти молоді. Дев’ятьох провідних представників студентських організацій було страчено, понад 1200 арештовано й кинуто до Заксенгаузену.

З Міжнародним днем студента, шановна університетська молоде!Українське студентство – і закарпатське серед нього – теж завжди було двигуном протестних рухів. Згадаймо Революцію на граніті в Києві у жовтні 1990 р., коли молодь взяла на себе ініціативу загальнонаціонального протесту. Пам’ятаємо помаранчевий Майдан 2004-го… Не загоєна рана втрачених юних життів у Революції Гідності, котра змела януковичівську кліку, але не завершилася – триває досі. І, віримо, саме студентський молодечий запал  доведе її до перемоги. Перемоги правди над облудою й лукавством, свіжої вільної думки над дрімучою ретроградщиною, прозорих відкритих стосунків у суспільстві над корупційним трясовинням, кумівством чи будь-яким іншим фаворитизмом. Бо молодечий дух максималізму, загострене почуття справедливості й антиконформізм, прагнення нового, прогресивного й шанування традицій, а головне – постійний рух уперед неодмінно дасть добрі плоди. Так буде!

Тож у Міжнародний день студента бажаємо вам насамперед віри у власну спромогу здійснити будь-яку справу. Будьте наполегливими й відкиньте сумніви. Хай міцнить вашу впевненість вірне товариське плече! Хай не згасає ентузіазм шукати і творити! З любов’ю, котра перетворює світ. Зі святом!

Редакція Медіацентру
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.