Завкафедри інформатики та фізико-математичних дисциплін ФІТ презентував на міжфакультетському науковому семінарі монографію з історичної статистики
Доцент Олександр Лавер проаналізував людські й матеріальні втрати під час війн і конфліктів 1900–2016 рр., включаючи втрати у двох світових війнах і під час етнічних та релігійних конфліктів, а також від терору диктаторських режимів
На міжфакультетському науковому семінарі рукопис монографічного дослідження «Війни та народонаселення країн світу у ХХ–ХХІ століттях (1900–2016 рр). Статистичне дослідження» представляв завідувач кафедри інформатики та фізико-математичних дисциплін факультету інформаційних технологій, доцент Олександр Лавер. Відкриваючи семінар, професор Сергій Устич, який є водночас першим рецензентом згаданого дослідження, зауважив, що був приємно вражений не тільки його обсягом (476 с.), а й змістом. Сергій Іванович зазначив, що за останні роки він не натрапляв на дослідження такого високого рівня, і це є приємним феноменом нашого теперішнього життя.
Професор наголосив на великій корисності міжкафедральних та міжфакультетських наукових та методологічних семінарів, коли представники різних кафедр збираються разом і обмінюються думками з приводу різноманітних питань наукової або методологічної проблематики. Сергій Іванович висловив сподівання, що такий семінар – це тільки початок кооперування зусиль науковців обох факультетів у творчій науковій співпраці.
Доцент Олександр Лавер зауважив, що факультет інформаційних технологій вже має досвід такої співпраці з філологічним факультетом Ужгородського університету, оскільки науковці обох підрозділів працюють над спільною розробкою інтерактивною мапою діалектів України. Окрім того, науково-педагогічні працівники факультету інформаційних технологій забезпечують викладання низки дисциплін прикладного характеру на факультеті історії та міжнародних відносин.
Далі доцент Олександр Лавер ознайомив присутніх зі змістом свого монографічного дослідження, яке складається з двох частин та 2 додатків. Дослідником проаналізовано людські й матеріальні втрати під час війн і конфліктів 1900–2016 рр., включаючи втрати у двох світових війнах і під час етнічних і релігійних конфліктів, а також від терору диктаторських режимів.
Високу оцінку наукового дослідження доцента О.Лавера і другий рецензент, професор кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій Ігор Тодоров. Ряд рекомендацій і побажань висловив професор цієї ж кафедри Євген Бевзюк. Широковідомий статистик, професор з Польщі Оленські Йозеф – третій рецензент, високо оцінивши монографічне дослідження доцента Олександра Лавера, рекомендував перекласти монографію на англійську мову з метою ознайомлення з її змістом та результатами широкого загалу науковців і політиків.
На завершення присутні дійшли висновку про корисність таких семінарів і висловили сподівання на продовження такої традиції.
та суспільних комунікацій Віталія Андрейка